Такі дані є неофіційними, тому точна цифра невідома / фото Getty Images

Зенітні ракети до різних систем ППО постійно залишаються у списку важливих поставок для України через регулярні удари РФ по критичній інфраструктурі. У Білому домі нещодавно оголосили рішення про пріоритет Києва в отриманні зенітних ракет до Patriot та AIM-120. Тому американська аналітична установа Jamestown Foundation розповіла, скільки загалом зенітних ракет могла отримати Україна від партнерів з початку повномасштабного вторгнення, її публікацію проаналізували у Defense Express

За словами авторів установи, вони навели цифри, посилаючись на дані SIPRI, які можуть бути фрагментованими та неточними, а саме через утаємниченість життєво важливих поставок для України. Проте навіть з такими уточненнями показники, які вдалося визначити, можуть слугувати "відправною точкою" для подальших підрахунків, керуючись відкритими джерелами. 

Аналітики навели конкретні показники по номенклатурі та кількості ракет, внаслідок чого визначили такі дані:

Відео дня
  • 1800 ракет до ПЗРК Starstreak, 1000 ракет до ПЗРК Piorun та 800 ракет до ПЗРК FIM-92 Stinger;
  • 365 ракет PAC-2 до ЗРК Patriot, 100 ракет Aster 30 до SAMP/T та 125 ракет до MIM-23 Hawk;
  • По 100 одиниць ракет до ПЗРК "Ігла" та ЗРК Crotale, 25 ракет до RBS-70;
  • 175 ракет до комплексів Mistral та 100 ракет до комплексу Aspide;
  • 150 ракет 3М9 до ЗРК "Куб" та 45 ракет 5В55 до С-300.

"Можемо звернути для початку увагу на те, що в цьому переліку відсутні важливі деякі типи зенітних ракет, факт поставки яких для України напряму підтверджується з відкритих джерел. Тут ми говоримо зокрема про ракети AIM-120 та AIM-9X до комплексів NASAMS, ракети типу AIM-7 до модернізованих комплексів "Бук" за проектом FrankenSAM, ну і ракети AIM-132 ASRAAM для імпровізованого ЗРК від Великої Британії", - зауважили у Defense Express.

Водночас автори Jamestown Foundation наголосили, що їхньою метою було показати загальну тенденцію, а саме - західні країни повинні нарощувати поставки засобів ППО та боєкомплекту до них для того, аби українська ППО не була виснаженою. 

Зброя для України - останні новини

Раніше заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква заявив, що скоро Україна отримає частину із семи термінових батарей Patriot. Наразі щодо цього тривають перемовини.

"Минулий тиждень - дуже хороше, вчасне рішення Румунії про поставку ще однієї батареї Patriot. Не просто давалося це рішення Україні. Президент Володимир Зеленський проводив неодноразові переговори з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом, велася робота по лінії команди Офісу президента. Тому маємо результат, дуже хороший", - підкреслив Жовква.

Своєю чергою міністр оборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що ЗСУ отримають першу партію боєприпасів у рамках чеської ініціативи до кінця червня 2024 року

"З одних країн боєприпаси більш якісні, з деяких - менш. З іншого боку, їх так мало у світі, що ми маємо сприймати їх такими, якими вони є", - зазначила міністр.

Вас також можуть зацікавити новини: