
У Росії за останній рік рівень життя населення суттєво впав, все більше росіян почуваються обдуреними. В таких умовах пропаганді все важче підтримувати рейтинг президента РФ Володимира Путіна.
Про це розповів експерт із питань міжнародних відносин Іван Яковина, передає «Обозреватель». Як наголосив експерт, "є велика проблема — грошей як не було, так і немає".
Читайте такожForeign Policy: Життя в Росії стало нестерпним після окупації Криму, але Путіну начхати
За словами експерта, кремлівська пропаганда намагається придумати Росії оптимістичний порядок денний: "За Сталіна в роки Голодомору та найжахливіших розкуркулень випустили фільм "Кубанські козаки", де вони "купалися" в їжі, м'ясі, молоці та яйцях. Ось приблизно те ж саме планують зробити — чергових "Кубанських козаків" у пропагандистському сенсі. Показати, як у нас все добре, як у нас буде ще краще, наскільки буде все чудово розвиватися і рости".
"Але, насправді, все це неправда, а український пропагандистський ресурс давно вичерпаний у зв'язку з історією з окупацією Криму і Донбасу", — наголосив він.
Як зазначив міжнародник, за останній рік якість життя росіян суттєво погіршилася, грошей стало менше.
"Більше того, у зв'язку з проведеною пенсійною реформою у людей з'явилося чітке відчуття, що їх кинули на гроші. Як говорив колишній український президент, "розвели, як лохів". Нікому це не подобається, тому зараз у народі зріє невдоволення, і рейтинг Путіна дуже швидко падає. На будь-яких псевдовиборах у російських регіонах кандидат від партії влади програє якимсь мавпам і балакучим папугам. Люди готові голосувати за кого завгодно, лише не за владу", — наголосив Яковина.
"Я так бачу, у Кремлі зрозуміли небезпеку того, що народ почав розбовтуватися, виходити з рамок. Зараз намагаються його якимось чином повернути в ці рамки. Але є велика проблема — грошей як не було, так і немає. Грошей стає все менше і менше, а люди, які виробляють гроші, креативний клас із Росії рекордними темпами їде. Отже, нема де взяти ці гроші, і нема чим годувати народ. Люди в російському уряді думають, що ж робити", — додав він.