
В Італії готові оплатити закупівлю американської зброї для України в межах спеціальної програми закупівель, яка є потрібною для Києва, аби протистояти РФ. Про це заявив міністр оборони країни Гідо Кросетто на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО минулого тижня, повідомляють джерела Bloomberg.
"До вересня Києву вдалося залучити близько 2 мільярдів доларів фінансування від шести країн, але це значно менше від поставленої мети, оскільки Москва посилює атаки на енергетичну та цивільну інфраструктуру. Програма, відома як PURL, дозволяє Києву закуповувати зброю, включаючи вкрай необхідні протиракетні системи Patriot, за рахунок коштів переважно європейських партнерів", - нагадали у матеріалі.
Спершу Італія виступала проти участі у програмі, наголошуючи, що Україна має інші можливості для закупівлі зброї. Однак зміна позиції, за словами співрозмовників видання, сталася через побоювання, що Італія може бути відстороненою, якщо програма стане домінуючою для деяких союзників.
Джерела додали, що Італія підготувала щонайменше 10 пакетів військової допомоги для України. Зокрема Рим передав обладнання для протиповітряної оборони, таке як батареї SAMP/T. Зміст цих пакетів є секретними даними.
"Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні продовжує підтримувати Україну, попри обмежені фінансові можливості своєї країни", - підсумували у Bloomberg.
Зброя для України - останні новини
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готує контракт на придбання 25 систем Patriot. За його словами, з американською стороною вже налагоджено потрібні контакти щодо ППО.
"Ці 25 систем ми будемо отримувати щороку, різну кількість в різні роки. Білий дім може змінити чергу, якщо на те буде політична воля. Ми розуміємо, які європейські країни можуть нам надати цей пріоритет черги", - наголосив Зеленський.
Також повідомлялось, що Нідерланди передали Україні протимінний корабель типу Alkmaar. У ВМС ЗСУ додали, що до кінця року очікується передача ще одного.