этот материал доступен на русском

Business Insider: Freedom House вніс окупований Крим і Росію в список місць без свободи

12:46, 12 червня 2019
Світ
706 0
Ілюстрація REUTERS

Міжнародна організація Freedom House публікує щороку свій звіт щодо стану свободи у світі, щоб порівняти політичні й соціальні умови, в яких доводиться жити людям в країнах і на територіях по всьому світу. Кожна країна отримує оцінку за шкалою від нуля до 100 на основі підрахунку низки факторів.

Таким чином, ті країни й території, які отримали найвищий бал вважаються «вільними», а найнижчий – навпаки, пише Business Insider. В список «невільних» потрапляють ті країни, які не проводять чесні вибори, не мають активних незалежних ЗМІ й не гарантують своїм громадянам базових прав. До переліку невільних країн, згідно з оцінками Freedom House, потрапили 56 країн і територій.

Читайте такожThe Economist: Крим досі живе в стагнації і під репресіями Росії

І серед них – окупований російськими військами український Крим. Його оцінка складає всього 8 балів зі 100. У 2014 році сили Росії вторглися в автономну республіку Крим, яка входить в склад України, і анексували її. Москва виправдовує свій вчинок так званим «референдумом», який у світі засуджують як порушення міжнародного закону. Окупаційна влада грубо обмежує політичні й громадянські права, придушує незалежні ЗМІ й використовує антитерористичні й інші закони для переслідування політичних дисидентів.

«Багато українців були або депортовані, або примушені покинути Крим. Представники корінного народу кримських татар, більшість з яких відкрито виступають проти російської окупації, зіштовхнулися з особливо гострими репресіями з боку режиму», - пише Business Insider.

Читайте такожNeue Zürcher Zeitung: Правда на боці України у конфлікті з Росією, але це поки не грає ролі

Сама країна-окупант Росія теж у списку невільних країн, згідно з оцінками Freedom House. Вона набрала лише 20 балів зі 100. Президент Володимир Путін контролює авторитарний режим і керує службами безпеки, системою юстиції й ЗМІ, щоб маніпулювати виборами й придушувати справжніх дисидентів. Неймовірна корупція пов’язує міцними зв’язками бюрократів і організовану злочинність.

Також до списку місць без свободи потрапили регіони країн, в яких перебувають російські війська: Південна Осетія в Грузії (10 балів зі 100) і Придністров’я (24 бали).

Україна, згідно з оцінками Freedom House, «частково вільна» країна. Її бал свободи становить 60 зі 100. У звіті зазначається, що в Україні журналісти зіштовхуються із залякуванням і нападами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram