Обама: "Ісламська держава" слабшає, але все ще несе загрозу

10:27, 05 серпня 2016
266 0

Незважаючи на успіхи в боротьбі з екстремістським угрупованням "Ісламська держава в Іраку і Сирії, джихадисти як і раніше, становлять серйозну загрозу.

REUTERS

Про це заявив президент США Барак Обама, передає Бі-бі-сі. За словами Барака Обами, військова кампанія проти "Ісламської держави" дала результати, і позиції угруповання на Близькому Сході вже не так сильні, як раніше. Однак є підстави вважати, що ісламісти тепер зосередилася на організації нападів за межами Сирії і Іраку. У тому числі під загрозою нападів знаходяться Франція, Туреччина та Бангладеш.

Читайте такожІДІЛ може застосувати "брудну бомбу" на Олімпіаді в Ріо – ЗМІ

Американський президент вважає, що США можуть нашкодити самі собі, якщо влада країни прийме неправильні рішення: наприклад, якщо в ході операцій проти "Ісламської держави" будуть гинути мирні жителі, або якщо політики будуть представляти те що відбувається "зіткненням цивілізацій" - Заходу і ісламу.

"Це буде на руку саме "Ісламській державі" та викривленого тлумачення ісламу, яке вони просувають", - вважає президент США.

"Насправді, вони (бойовики) неминуче зазнають поразки", - запевнив Барак Обама після зустрічі в Пентагоні.

На думку американського президента, джихадисти незабаром втратять контроль над своїм оплотом - сирійським містом Ракка, а також над іракським Мосулом.

Як зазначив Обама, за рік угруповання "Ісламська держава" не провело жодної масштабної наступальної операції в Сирії та Іраку.

У квітні Барак Обама заявляв, що сили джихадистів перейшли в оборону, і їх позиції в Іраку і Сирії стають все слабшим. За його словами, завдяки зусиллям очолюваної США коаліції число бойовиків "Ісламського держави" на той момент досягло мінімуму за два роки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter