Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

У Бельгії ухвалили закон про дитячу евтаназію

Бельгійський парламент прийняв законопроект про евтаназію для неповнолітніх невиліковно хворих

Акция протеста против закона о детской эвтаназии в Бельгии / REUTERS
Акція протесту проти закону про дитячої евтаназії в Бельгії / REUTERS

Бельгійський парламент після голосування в нижній палаті сьогодні прийняв спірний законопроект про евтаназію для неповнолітніх невиліковно хворих.

 

«За» виступили 86 депутатів Палати представників, «проти» - 44, 12 утрималися, повідомляє РИА Новости.

Раніше цей законопроект отримав підтримку верхньої палати - Сенату. Тепер його має підписати король, через 10 днів після публікації в офіційному виданні королівства він набуде чинності.

Відповідно до законопроекту, невиліковно хворі неповнолітні пацієнти можуть попросити про евтаназію в разі, якщо їхня біль нестерпна і немає способів її полегшення, а їхня хвороба, за прогнозами лікарів, призведе найближчим часом до летального результату. Це може бути схвалено лікуючим лікарем з письмової згоди батьків.

Третій штат США легалізував евтаназію

У 2002 році в Бельгії була введена евтаназія для дорослих. На думку прихильників дитячої евтаназії - соціалістів, "зелених" і реформатів - новий закон дозволить невиліковно хворим неповнолітнім користуватися тими ж правами, що й дорослим, і вмирати "гідно".

Противники, в тому числі, християнські демократи, відзначають, що запиту на цю законодавчу ініціативу не надходило ні від населення, ні від фахівців, і ніякої необхідності в ній немає. Крім того, "проти" проголосували депутати, обурені відсутністю мінімальної вікової планки, починаючи з якої діти можуть самі приймати рішення про власну смерть.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку