П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Президент Казахстану вимагає створити «рай для інвесторів»

Нурсултан Назарбаєв вважає, що залучення інвестицій має стати головним питанням для уряду.

Нурсултан Назарбаев потребовал создать «рай для инвесторов»
Нурсултан Назарбаєв вимагає створити «рай для інвесторів»

Уряду Казахстану необхідно почати створювати умови для залучення інвесторів, в іншому випадку буде призначений інший склад кабінету міністрів. Про це, як повідомляє Lenta.ru з посиланням на ІА «Новости-Казахстан», заявив глава республіки Нурсултан Назарбаєв.

Президент розкритикував уряд на розширеному засіданні 14 лютого. Він вимагає перейти від слів до справи у пошуку інвесторів. «Годі базікати! Якщо ми хочемо створити умови, рай для інвесторів, так давайте їх створимо», - заявив Назарбаєв. За словами президента, залучення інвестицій має стати головним питанням для уряду.

Росія, Білорусь і Казахстан відклали перехід до спільної валюти

Тиждень тому Назарбаєв запропонував перейменувати Казахстан у «Казак елі» («Казахський народ»). Таким чином влада має намір відмежуватися від інших азіатських держав, в назві яких присутнє закінчення «стан», щоб залучити в країну більше іноземних інвесторів. У західних ЗМІ азіатські держави, які раніше входили в СРСР (Казахстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Киргизстан), часто згадують як «п'ять станів» (five stans).

В кінці 2012 року Назарбаєв заявляв, що з часу здобуття незалежності в економіку Казахастану було залучено майже 160 мільярдів доларів прямих інвестицій. В Казахстані іноземці інвестують в першу чергу у великі нафтогазові проекти.

Президент Казахстану вимагає активізувати пошук інвесторів на тлі девальвації. 11 лютого Нацбанк країни відмовився від підтримки тенге і в результаті курс долара виріс майже на 20 відсотків до 185 тенге. Регулятор пояснював, що однією з причин девальвації стало виведення капіталу з Казахстану. 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку