REUTERS

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель та міністри закордонних справ 7 країн висловили Україні співчуття у зв'язку з катастрофою військового літака Ан-26 Повітряних сил ЗСУ у Харківській області.

Про це йдеться у відповідних повідомленнях закордонних дипломатів у Twitter.

Читайте такожВ ООН звернулися до режиму Лукашенка через арешт опозиціонерки Колесникової

Зокрема, Боррель у зв'язку з трагічною катастрофою військового літака висловив співчуття від імені Євросоюзу президенту України Володимиру Зеленському, міністру закордонних справ Дмитру Кулебі та міністру оборони Андрію Тарану.

"Мої думки разом з сім'ями і друзями тих, хто втратив своїх рідних", - заявив Боррель.

Глава МЗС Швеції Анн Лінде також висловила співчуття і додала, що її країна теж сумує у зв'язку з численними жертвами внаслідок падіння літака.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що поділяє горе з рідними тих, хто втратив свої життя.

"Співчуття дружньому народу України", - зазначив Чавушоглу.

Глава МЗС Болгарії Єкатерина Захарієва назвала дуже сумними новини про катастрофу літака Ан-26 у Харківській області.

Також співчуття висловили глави МЗС Латвії Едгарс Рінкєвічс, Молдови Олег Цуля, Албанії Гент Сакай та Польщі Збігнєв Рау.

У відповідь глава МЗС України Кулеба подякував іноземним колегам за висловлені співчуття.

Падіння літака Ан-26 в Чугуєві: що відомо 26 вересня

  • 25 вересня ввечері у Харківській області поблизу Чугуєва зазнав катастрофи військовий літак Ан-26, на борту якого перебували військові льотчики і курсанти університету Повітряних сил ім. Кожедуба.
  • За даними диспетчера аеродрому, на борту літака Ан-26 перебували 27 осіб (одного курсанта не допустили до виконання польоту). Загинули 22 особи, двох постраждалих госпіталізували, проте один курсант помер вранці 26 вересня.
  • Сьогодні вранці було знайдено тіло одного загиблого, пошуки ще двох осіб тривають.
  • Створено Державну комісію для з’ясування причин та обставин катастрофи. Очолив комісію віце-прем’єр-міністр Олег Уруський.
  • Слідчі ДБР відкрили провадження за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу і тяжкі наслідки (ст. 416 Кримінального кодексу України).
  • На місці падіння літака вже знайдено бортові самописці.
  • Міністр оборони Андрій Таран заявив, що, згідно з попередніми даними, причиною катастрофи літака стало те, що він зачепився крилом за землю. Ан-26 був 1977 року виробництва. На ньому здійснювалися тренувальні польоти.