Схвалено законопроєкт про конфіскацію російських активів для України/ фото ua.depositphotos.com

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт №8038 про використання на користь України заморожених російських активів.

Законопроєкт також охоплює пріоритети національної безпеки, включно із санкціями щодо Ірану та заходами, що можуть призвести до заборони TikTok.

"За" ухвалення проголосували 360 конгресменів - 186 республіканців і 174 демократи.

Відео дня
Палата представників схвалила законопроєкт про конфіскацію російських активів для України / скріншот

Законопроєкт, зокрема, надає виконавчій владі можливість конфісковувати і переводити в Україну заморожені російські активи, що зберігаються в США.

Україна в рамках цієї процедури може отримати близько 8 мільярдів доларів. Тепер цей законопроєкт має схвалити Сенат США.

Майже відразу ж з'явилася реакція Росії на цей законопроект

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що "США доведеться відповісти в разі конфіскації активів РФ і передачі їх Україні".

"Якщо йдеться про конфіскацію наших активів, це завдасть непоправної шкоди іміджу США. Змусить багатьох інвесторів у цю країну рятувати свої кошти, бо непохитність приватної власності буде порушена, тим більше держвласності. Якщо це справді так, то Америці доведеться за це відповісти, і тут навряд чи будуть тимчасові обмеження, і робитимемо ми це так, як найкраще відповідатиме нашим інтересам", - істерично заявив Пєсков.

Раніше США запропонували надати десятки мільярдів євро для допомоги Україні в борг під заставу майбутніх доходів від державних активів РФ, які були заморожені західними країнами.

Зазначається, що Група семи розділилася в думках з приводу того, що робити з російськими активами на суму 260 мільярдів євро, замороженими Заходом від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Конгрес США розглядає законопроект про допомогу Україні

Сьогодні Палата представників розглядає новий законопроєкт про військову допомогу Україні - уперше за більш ніж півроку. За оцінками Financial Times, є досить високі шанси, що документ схвалять, хоча голосування ще може зірвати Дональд Трамп, який досі не дав своєї однозначної оцінки цьому документу.

Як пишуть західні ЗМІ, після згоди Конгресу зброя від США прибуде на фронт менше, ніж за тиждень.

Вас також можуть зацікавити новини: