У Росії розпочали розслідування проти засновника Telegram Дурова

Росія розпочала розслідування щодо засновника Telegram Павла Дурова за підозрою у "сприянні терористичній діяльності". Про це пише The Washington Post.

Дві російські газети опублікували у вівторок довгі статті "на основі матеріалів ФСБ", маючи на увазі Федеральну службу безпеки Росії, в яких Telegram звинувачується в тому, що він став "основним інструментом" для іноземних розвідувальних служб.

"Під час спеціальної військової операції (так у РФ називають війну в Україні - УНІАН) Telegram став основним інструментом розвідувальних служб НАТО і київського режиму для підбурювання до протестної діяльності, радикальної ідеології, підготовки і вчинення значно збільшених саботажних, терористичних і екстремістських злочинів, а також шахрайства", - написали російські пропагандистські ЗМІ.

Відео дня

В обох статтях Telegram звинувачують в сприянні діяльності в Росії та загрозі державній безпеці, а також там додається, що "дії" Дурова "перебувають під кримінальним розслідуванням".

Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що влада зафіксувала "велику кількість порушень (з боку застосунку), а також небажання керівництва Telegram співпрацювати".

Водночас член парламентського комітету з інформаційної політики РФ Андрій Свінцов повідомив, що "якщо Telegram не почне співпрацювати [з владою] протягом наступного місяця", він буде визнаний "екстремістською організацією", що фактично означає його заборону згідно з російським законодавством.

"Щодня влада вигадує нові приводи, щоб обмежити доступ росіян до Telegram, намагаючись придушити право на приватність і свободу слова. Сумне видовище держави, яка боїться власного народу", - сказав Дуров, коментуючи новину про розслідування.

Питання про блокування Telegram в Україні - що відомо

Раніше заступниця голови Офіс президента Ірина Верещук виступила за обмеження месенджера Telegram в Україні. За її словами, у Верховній Раді готові ухвалити відповідне рішення - у законодавчому полі є низка напрацювань.  

"Ви чули міністра Клименка, ви чули інших високопосадовців, які власне не з інтернету і не зі ЗМІ знають, що насправді відбувається, і як Росія б'є нас саме через Telegram-канали, бо це єдина платформа, яка дозволяє анонімність. І в даному випадку держава повинна захищатися", - зауважила Верещук. 

Водночас колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак вважає, що Верещук "може з таким же успіхом поїхати" до КНДР чи РФ, говорячи про блокування Telegram.

"Це не панацея… Давайте заблокуємо "Телеграм". Питань нема. Росіяни перемістяться у WhatsApp", - сказав експерт. 

Вас також можуть зацікавити новини: