false

Чоловік британської королеви Єлизавети II принц Філіп помер.

Читайте такожРазом 73 роки: опубліковано новий знімок королеви Єлизавети II і принца Філіпа (відео)Про це повідомила королівська сім'я в "Твіттері".

Йому було 99 років. Філіп і Єлизавета були одружені 73 роки, у них четверо дітей.

Відео дня

«З глибоким сумом Її Величність королева оголошує про смерть свого коханого чоловіка, Його Королівської Високості принца Філіпа, герцога Единбурзького. Його Королівська Високість мирно помер сьогодні вранці у Віндзорському замку", - йдеться в повідомленні.

фото REUTERS

Принц Філіп

Принц Філіп Маунтбеттен народився 10 червня 1921 року в палаці Мон-Репо на грецькому острові Корфу. Онук короля Греції Георга I і син принца Андрія.

Після того, як старший брат принца Андрія Костянтин I у вересні 1922 року відмовився від престолу, сім'я принца Філіпа була вигнана з Греції і оселилася в Парижі. У 1928 році Філіпа відправили до родичів у Лондон.

фото REUTERS

З майбутньою королевою Великобританії він познайомився під час навчання в коледжі. У 1947 році вони одружилися у Вестмінстерському абатстві. У королівської пари четверо дітей: Чарльз, принцеса Анна, принц Ендрю, герцог Йоркський і принц Едвард, граф Уессекський.

Діяльність принца Філіпа

В ході святкування свого 90-річчя в червні 2011 року принц Філіп заявив про намір скоротити громадські функції. Букінгемський палац оголосив 4 травня 2017 року про те, що герцог Единбурзький з осені перестане виконувати громадські обов'язки, покладені особисто на нього як на члена королівської сім'ї. При цьому принц і надалі буде супроводжувати свою дружину на багатьох публічних заходах.

фото REUTERS

17 лютого в ЗМІ з'явилися новини про те, що чоловіка королеви екстрено госпіталізували, коли йому стало погано. У Букінгемському палаці госпіталізацію називають запобіжним засобом.

4 березня в Букінгемському палаці повідомили, що Філіп, який знаходився на той час уже три тижні в лікарні Святого Варфоломія, переніс операцію через хворобу серця. У Букінгемському палаці тоді зазначили, що герцог Единбурзький одужує і буде залишатися в лікарні ще кілька днів, після чого, його випишуть додому.