false

Чоловік британської королеви Єлизавети II принц Філіп помер.

Читайте такожРазом 73 роки: опубліковано новий знімок королеви Єлизавети II і принца Філіпа (відео)Про це повідомила королівська сім'я в "Твіттері".

Йому було 99 років. Філіп і Єлизавета були одружені 73 роки, у них четверо дітей.

«З глибоким сумом Її Величність королева оголошує про смерть свого коханого чоловіка, Його Королівської Високості принца Філіпа, герцога Единбурзького. Його Королівська Високість мирно помер сьогодні вранці у Віндзорському замку", - йдеться в повідомленні.

фото REUTERS

Принц Філіп

Принц Філіп Маунтбеттен народився 10 червня 1921 року в палаці Мон-Репо на грецькому острові Корфу. Онук короля Греції Георга I і син принца Андрія.

Після того, як старший брат принца Андрія Костянтин I у вересні 1922 року відмовився від престолу, сім'я принца Філіпа була вигнана з Греції і оселилася в Парижі. У 1928 році Філіпа відправили до родичів у Лондон.

фото REUTERS

З майбутньою королевою Великобританії він познайомився під час навчання в коледжі. У 1947 році вони одружилися у Вестмінстерському абатстві. У королівської пари четверо дітей: Чарльз, принцеса Анна, принц Ендрю, герцог Йоркський і принц Едвард, граф Уессекський.

Діяльність принца Філіпа

В ході святкування свого 90-річчя в червні 2011 року принц Філіп заявив про намір скоротити громадські функції. Букінгемський палац оголосив 4 травня 2017 року про те, що герцог Единбурзький з осені перестане виконувати громадські обов'язки, покладені особисто на нього як на члена королівської сім'ї. При цьому принц і надалі буде супроводжувати свою дружину на багатьох публічних заходах.

фото REUTERS

17 лютого в ЗМІ з'явилися новини про те, що чоловіка королеви екстрено госпіталізували, коли йому стало погано. У Букінгемському палаці госпіталізацію називають запобіжним засобом.

4 березня в Букінгемському палаці повідомили, що Філіп, який знаходився на той час уже три тижні в лікарні Святого Варфоломія, переніс операцію через хворобу серця. У Букінгемському палаці тоді зазначили, що герцог Единбурзький одужує і буде залишатися в лікарні ще кілька днів, після чого, його випишуть додому.