Світлана Тихановська виїхала в Литву / скріншот з відео

Головний опозиційний кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка вирішила покинути територію країни через своїх дітей, записала друге відео, на якому несподівано для всіх закликала громадян не виходити на площі з протестами, щоб уникнути насильства.

Відповідне відео, на якому Тихановська зачитує текст з папірця, з'явилося в мережі. Коли було зроблено звернення - до або після її від'їзду з Білорусі - неясно

Читайте також"Воїн світла, ти де?": шанувальники Міхалка накинулися на кумира, який ігнорує протести в рідній Білорусі

«Шановні громадяни Республіки Білорусь, я, Світлана Тихановська, дякую вам за участь у виборах глави держави. Народ Білорусі зробив свій вибір. З вдячністю і теплотою я звертаюся до всіх громадян, які підтримували мене весь цей час. Білоруси, я закликаю вас до розсудливості і поваги до закону. Я не хочу крові і насильства. Я прошу вас не протистояти міліції, не виходити на площі, щоб не наражати на свої життя небезпеці. Бережіть себе і своїх близьких», - прочитала вона.

У мережі припустили, що відео могло бути записано під тиском ще до її від'їзду до Литви.

Раніше Тихановська розповіла, що вирішила покинути територію країни через своїх дітей. Вона заявила, що "так і залишилася тією слабкою жінкою, якою була спочатку". Рішення виїхати з Білорусі вона назвала важким і самостійним.

Протести в Білорусі та від'їзд Тихановської: що відомо

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори . У ЦВК оприлюднили попередні результати виборів.
  • Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
  • 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
  • У понеділок увечері 10 серпня протести поновилися. Силовики в Мінську відкрили вогонь по протестуючих. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
  • Кандидат в президенти відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прес-секретаря, Тихановська не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком, Сергієм Тихановським, в СІЗО.
  • Вона заявила про те, що вважає себе переможцем минулих виборів, і закликала свого суперника, чинного президента Олександра Лукашенка, до переговорів.
  • Сьогодні стало відомо, що Тихановська покинула Білорусь і знаходиться в Литві.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram