Джо Байден і Володимир Путін провели переговори в Женеві / Reuters

Президент РФ Володимир Путін, як і раніше, не хоче бачити Україну незалежною. Про це свідчать його вчорашні слова про те, що можливість її членства в НАТО - "нічого обговорювати".

Таку думку висловив російський політолог Леонід Гозман в ефірі каналу "Україна 24".

"У мене досить сумне враження. Я боюся, вони ні про що не домовилися. Про це мені говорить те, що переговори, по-перше, тривали менше, ніж передбачалося. Друге - те, як говорив Путін, як він відповідав на питання. Путін відповідав на питання рівно так, як він відповідав до зустрічі з Байденом. Тобто у мене враження, що зустріч на нього ніякого враження не справила", - вважає Гозман.

Він допустив, що Байден і Путін в ході зустрічі "висловили один одному якісь вимоги і пішли думати".

Читайте такожБайден пригрозии Путіну "руйнівними наслідками" для РФ у разі смерті Навального

"Але самі вимоги, які висловив Байден, могли бути почуті тільки при поєднанні двох факторів. Перший - якщо Захід дійсно єдиний. І другий - якщо Захід готовий йти на жертви, якщо він розуміє, що ситуація настільки небезпечна, що її не можна вирішити, не пожертвувавши чимось. Я думаю, якщо Захід не готовий це зробити, то так все і буде продовжуватися, на жаль", - заявив він.

Гозман додав, що позиція Путіна щодо України в НАТО "дуже тривожна".

"Путін абсолютно не готовий взаємодіяти з Україною, як з незалежною країною. Він ставить умови. Але чому Україна повинна питати у Росії, вступати їй Чи не вступати? На жаль, Путін не бачить Україну незалежною країною", - зазначив він.

Зустріч Байдена з Путіним у Женеві

У середу, 16 червня, в Женеві відбулася зустріч президента США Джо Байдена з російським главою держави Володимиром Путіним.

На переговорах були присутні тільки президенти США і РФ, держсекретар, глава МЗС Росії, а також перекладачі. 

За підсумками зустрічі Путін і Байден по черзі дали прес-конференції для журналістів.