ЄС має обмежити російську металургію / фото ua.depositphotos.com

Європейський Союз може запровадити заборонні мита на імпорт продуктів металургії з Росії та Білорусі. Про таке повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України в ЄС Тарас Качка. За його словами, така схема вже з 1 липня почне діяти щодо російських та білоруських сільськогосподарських товарів, і вона гарно себе показує.

"Заборонні мита це дуже гарне рішення: воно, на відміну від санкцій, не носить безпекового характеру. Там немає гуманітарних питань, якими маніпулює Росія, і воно ніяк не впливає на постачання харчів на світові ринки", – пояснив Качка.  

Такий самий інструмент у майбутньому може використовуватися і щодо тиску на металургійну продукцію з Росії, каже Качка.

Відео дня

"Частина сталеварних потужностей всередині ЄС фактично можуть існувати лише завдяки сировині з РФ, тож це питання досить чутливе. Але, на нашу думку, підтримувати такі зв’язки аморально. Тому працюємо, щоб заміщати російський металургійний експорт в ЄС продукцією з України", – додав Качка.

Раніше депутати ПАРЄ закликали ЄС посилити санкції проти металургії РФ, адже попри всі санкції, вона продовжує заробляє мільярди на війну. Шляхом брехні та шантажу Кремлю вдалося продовжити квоти на російські сляби ще на чотири роки, хоча вони мали завершитися у вересні 2024 року. Це дасть РФ змогу імпортувати в ЄС продукції на понад 8 мільярдів євро.