Гейтс розповів, яка звичка привела його до успіху / фото REUTERS

Білл Гейтс упевнений: він міг би не стати мільярдером, якби зростав у сучасному світі, де діти постійно відволікаються на смартфони та соціальні мережі, пише CNBC.

Співзасновник Microsoft, який зіграв вирішальну роль у популяризації комп’ютерів та Інтернету, пояснив, що його успіх був би неможливим без часу, проведеного в роздумах, читанні й дослідженні світу у дитинстві.

"Коли я відчував неспокій або нудьгу — або потрапляв у проблеми через погану поведінку — я зникав у своїй кімнаті й занурювався в книги чи ідеї, часто годинами без перерви", — написав Гейтс у своєму блозі.

Відео дня

Він підкреслив: "Ця здатність перетворювати час простою на глибокі роздуми та навчання стала фундаментальною частиною того, ким я є. Це також було вирішальним для мого успіху пізніше".

Гейтс рекомендував книгу Джонатана Гайдта "Тривожне покоління", у якій аналізують вплив смартфонів і соцмереж на психіку дітей. Автор стверджує, що ці технології не лише перебудовують мозок молоді, але й спричиняють кризу психічного здоров’я, зокрема зростання самотності та депресії серед покоління Z.

"Наша концентрація уваги схожа на м’язи, а безперервні переривання та звикання до соціальних мереж неймовірно ускладнюють їх розвиток", — зауважив Гейтс.

Він також зазначив, що сучасні технології перешкоджають здатності до глибокого мислення, що колись надихало новаторські ідеї.

Сила безперервної концентрації

Протягом своєї кар’єри Гейтс неодноразово підкреслював, що звичка до читання та самоізоляції стала рушійною силою його досягнень.

У 1990-х роках він щороку проводив "Тиждень роздумів" — усамітнювався в ізольованій хатині в пустелі з купою книг і технічної документації.

"Я був відданий безперервній концентрації", — написав Гейтс. "Я навіть не перевіряв електронну пошту, щоб мати можливість читати, думати та писати про майбутнє".

За словами Гейтса, саме ці періоди глибокого зосередження дали йому змогу створити масштабні ідеї, зокрема розробити браузер Internet Explorer.

Гейтс наголошує, що здатність інтенсивно зосереджуватися дозволяє світу досягати проривів. "Без здатності інтенсивно зосереджуватися та слідувати ідеї, куди б вона не привела, світ міг би втратити прориви, які приходять від того, щоб зосередитися на чомусь і тримати його там, навіть коли дофаміновий удар швидкого відволікання є одним клацанням миші", — написав він.

Цей підхід до концентрації залишається важливим навіть у світі, перенасиченому технологіями.

Вас також можуть зацікавити новини: