Франція дала мільйони американським вченим на дослідження глобального потепління

16:04, 12 грудня 2017
Клімат
263 0

Президент Макрон оголосив конкурс у червні - одразу після того, як президент Трамп повідомив, що США припиняють участь у Паризькій кліматичній угоді.

Президент Франції Еммануель Макрон  / REUTERS

Французький президент Еммануель Макрон утверджує своє лідерство у боротьбі з глобальними змінами клімату на противагу президенту Дональду Трампу, який вирішив, що США відмовляються від участі у Паризькій міжнародній угоді про зменшення викидів “парникових газів”, підписаній два роки тому, передає Голос Америки.

Читайте такожУ Парижі збирається кліматичний саміт глав держав і урядів, Трампа не запросили Дональд Трамп висловлював сумніви щодо глобального потепління і казав, що Паризька угода не відповідає інтересам американського бізнесу, бо вимагає зменшення використання викопного палива та обмеження шкідливих для атмосфери викидів.

Макрон приймає сьогодні у Парижі керівників 50-ти країн, зокрема тих, що найбільше потерпають від різких змін клімату: Мексики, Перу, Мадагаскару та Чаду.

У саміті “Одна планета” братиме участь також офіційна американська делегація, але її складатимуть лише представники посольства США у Франції.

Помітну роль на зустрічі відіграватимуть американські активісти-знаменитості: актор Леонардо Ді Капріо та колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценегер, а також чинний губернатор того штату Джеррі Браун.

Напередодні у Франції оголошено імена 18 науковців, 13 із них базовані в Америці, які виграли гранти, щоб приїхати до Франції і продовжувати дослідження, пов’язані з кліматичними змінами.

Фінансову програму назвали “Повернімо велич планеті” (Make Our Planet Great Again) з натяком на виборче гасло Трампа “Повернімо велич Америці” (Make America Great Again).

Президент Макрон оголосив конкурс у червні - одразу після того, як президент Трамп повідомив, що США припиняють участь у Паризькій кліматичній угоді.

Під час офіційної вечері напередодні паризького саміту Еммануель Макрон сказав, що навіть після рішення Трампа Паризька кліматична угода виявляє життєздатність: “Після його рішення ми пришвидшили ратифікації. Більше й більше країн приєднуються та ратифіковують Паризьку угоду. Для багатьох людей це був шок і вони сказали: це вперше країна вирішила вийти з угоди, отже вона справді під загрозою”.

Макрон закликає багатші країни та компанії відмовлятися від технологій, що забруднюють довкілля, щоб протидіяти глобальним змінам клімату.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter