Вчені склали нову карту Гренландії без льоду

13:33, 18 грудня 2017
Природні ресурси
2664 0

Нова топографічна карта Гренландії показала, що криги на острові ще більше, ніж вважалося.

Гренландія без льоду / фото naked-science.ru

Оновлена і найдетальніша на сьогодні карта підлідної топографії Гренландії складена на основі даних, зібраних десятками інститутів і наукових організацій. Цифрова система Greenland Basal Topography BedMachine v3 дозволяє оцінити зміни берегової лінії острова, пов'язані з глобальними змінами клімату в минулому і майбутньому.

Читайте такожНайбільший льодовик Гренландії тріснув посередині, вчені говорять про новий гігантський айсберг (фото)

Про це Метью Морлінгхем з Каліфорнійського університету в Ірвайні і його колеги пишуть у статті, опублікованій в журналі Geophysical Research Letters, передає Naked Science.

Нові дані містять інформацію про висоту окремих ділянок поверхні Гренландії над рівнем моря, а також про товщину крижаного шару над ними. Відзначається, що через глобальне потепління острів втрачає близько 260 млрд т крижаного покрову щороку. Судячи за даних нової карти, льоду на острові помітно більше, ніж вважалося, і якщо він розтане повністю, то внесок Гренландії у зростання рівня Світового океану складе вражаючі 742 см.

Гренландія має порізану берегову лінію з глибокими фіордами і довгими затоками / фото onlinelibrary.wiley.com

Крім більшої товщини крижаного покриву в деяких областях острова, карта показала і небезпечну близькість багатьох із них до теплих течій, які прискорюють танення. На це вказала, зокрема, вкрай порізана берегова лінія з глибокими фіордами і довгими затоками, які йдуть під льодом далеко всередину острова. Все це, за словами вчених, не вселяє великих надій і робить льодовики Гренландії вкрай схильними до подальшого танення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter