Greenpeace намагається розкрити правду про аварію на Фукусімі: Японія занижує дані про рівні радіації

22:17, 11 березня 2016
Ядерні відходи
525 0

Протягом трьох тижнів команда Greenpeace Японії вивчала стокілометрову ділянку прибережної смуги біля Фукусіми.

Активисты почтили память погибших / greenpeace.org

Greenpeace Японії вшанував пам'ять жертв Фукусіми і провів дослідження, як аварія вплинула на життя постраждалих людей та на стан морських екосистем.

Про це повідомляється на сайті Greenpeace.

«Для тих, що живуть тут, катастрофа не закінчилася: майже сто тисяч людей не змогли повернутися додому. Держава продовжує занижувати дані про рівні радіації. Це жахливо і неприпустимо, — заявив Юнічі Сато, виконавчий директор Greenpeace Японії. — Те, що почалося як цунамі, як природний катаклізм, перетворилося на одну з найстрашніших промислових катастроф в людській історії і стало ще одним нагадуванням, що людство повинно терміново перейти на безпечну, чисту, поновлювану енергію».

Читайте такожВ Індії анулювали дозвіл на діяльність Greenpeace

Протягом трьох тижнів команда Greenpeace Японії вивчала стокілометрову ділянку прибережної смуги біля Фукусіми. Результати цього дослідження будуть проаналізовані в лабораторії радіаційного контролю і опубліковані в найближчі кілька місяців.

«Відповідальні за катастрофу — компанія-оператор станції TEPCO і японський уряд — повинні зрозуміти, що головне — це безпека людей і навколишнього середовища. Дев'ятого березня судовим рішенням з міркувань безпеки була припинена робота третього і четвертого енергоблоків атомної станції Такахама. І це сигнал: у ядерної енергетики немає майбутнього в Японії», — заявив Шон Берні, фахівець з ядерної енергетики з Greenpeace Німеччини.

Команда судна Greenpeace Rainbow Warrior, що перебуває у ці дні біля берегів Японії, вшанувала пам'ять жертв землетрусу і цунамі, що сталися 11 березня п'ять років тому. Екіпаж корабля спустив на воду квіти в пам'ять про тих, хто загинув або постраждав від землетрусу, цунамі та аварії на атомній станції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter