Вчені дізналися причину кисневої катастрофи на Землі

12:01, 17 травня 2016
Зменшення викидів
1283 0

Геофізики зі США, Китаю і Японії знайшли можливу причину кисневої катастрофи — різкого зростання концентрації кисню в атмосфері Землі, після чого вона стала придатною для життя складних багатоклітинних організмів.

планета земля / Google Maps

Дослідження опубліковане в журналі Nature Geoscience, передає Lenta.ru.

Зазначається, що підвищення кисню в атмосфері давньої Землі відбувалося в два етапи: 2,5-2,7 і 2-2,5 мільярда років тому. У своєму дослідженні вчені звернули увагу на перший проміжок часу, протягом якого на планеті інтенсивно відбувалося формування континентів.

Читайте такожЕкологи заявили, що харчові відходи спричиняють глобальне потепління

Причиною збагачення киснем атмосфери планети вчені назвали тектонічну активність. Насичення повітряної оболонки Землі газом відбувалося в два етапи. На першому в складі земної кори кварцові породи прийшли на зміну залізо-магнієвим базитам. Це призвело до зниження окислювальної здатності літосфери і зростання кисню в газовій оболонці планети.

На другому етапі в ході накопичення в літосфері вуглекислого газу відбувалося поступове вивільнення кисню у газову оболонку на межі атмосфера-гідросфера. Так відбулося підвищення концентрації кисню в атмосфері планети до сучасних значень.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter