Через глобальне потепління у риб почали народжуватися тільки жіночі особини - вчені

15:53, 06 квітня 2015
Порятунок видів
789 0

Навіть порівняно маленьке збільшення температури від середніх річних значень зменшує число жіночих особин в потомстві майже на 30%.

REUTERS

Стаття вчених вийшла в журналі Global Change Biology, передає Новое Время з посиланням на Образовач.

Фахівці стежили в лабораторії за кількома поколіннями рифових рибок Acanthochromis polyacanthus. В першу чергу вони цікавилися зміною балансу підлоги в залежності від температури.

Виявилося, що навіть порівняно маленьке збільшення температури (на 1,5 градуса) від середніх річних значень зменшує число жіночих особин в потомстві майже на 30%. Тим не менш, якщо батьківські особини прожили в таких умовах, то через два покоління частина самок поверталася на колишні показники.

Читайте такожГлобальне потепління допомогло розв'язати громадянську війну в Сирії - вчені

Подібна корекція балансу підлог отримала назву "трансгендерна пластичність". У неї знайшлися свої межі - після зростання температури на 3 градуси колишнє співвідношення самців і самок поверталося лише частково.

Вчені відзначили, що підвищення температури світового океану може значно вплинути на різноманітність життя в ньому. Вивчення того, як температура впливає на співвідношення статей різних видів дасть можливість прогнозувати, що чекає морське життя екосистеми в майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter