этот материал доступен на русском

Сміттєпереробний завод у Львові: Садовий розповів деталі запланованого проекту

18:31, 01 червня 2018
Сміття
874 0
Львів — найактивніше місто в Україні у плані співпраці із ЄБРР

Як зазначив під час підписання міський голова Андрій Садовий, роботи із будівництва сміттєпереробного комплексу розпочнуться вже цього року.

Пакет фінансування включатиме у себе 13-річний кредит ЄБРР в розмірі €20 млн під гарантію міста, інвестиційний грант в розмірі до €10 млн від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), який повертати не потрібно, а також пільговий кредит в розмірі €5 млн від Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Ці кошти місто використає для того, щоби почати і збудувати перший в Україні завод із глибинної переробки твердих побутових відходів, а також здійснити рекультивацію існуючого полігону, який є одним із найбільших полігонів в Україні. Місто також впровадить кращі підходи до вторинної переробки та управління відходами.

Читайте такожБудівництво нового львівського заводу з переробки сміття може розпочатись вже цьогоріч – Садовий

“Сьогодні ми отримали 100% гарантію наявності коштів, і завдяки цьому вже в цьому році плануємо розпочати процес будівництва заводу. Термін — два роки. Також маємо розпочати і повномасштабні процеси із рекультивації сміттєзвалища. Це надзвичайно великий комплекс робіт, які триватимуть орієнтовно до 5 років.

Дуже важливий тут екологічний аспект. Європейські інституції, з якими ми підписуємо угоди, фінансують виключно екологічно чисті проекти. Тому ми маємо серйозну гарантію. Це ж стосується і питання контролю за використанням коштів. Усі тендерні процедури пройдуть за європейськими нормами”, - сказав після підписання угод міський голова Львова, лідер “Об'єднання “Самопоміч” Андрій Садовий.

Керуючий партнер Європейського банку реконструкції та розвитку Марина Петров наголосила, що Львів — найактивніше місто в Україні у плані співпраці із ЄБРР. “А конкретно цим проектом ми починаємо реалізацію в Україні нашої нової ініціативи, яка називається “Зелені міста”. Львів стане дев'ятим містом-учасником цієї програми загалом, але в Україні він буде першим”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter