Мінекології представило проект стратегії поводження з відходами

16:29, 12 грудня 2016
Сміття
373 0

Міністерство екології та природних ресурсів представило проект стратегії поводження з відходами, який стане основою для розробки регуляторної бази у даній сфері.

Метою стратегії є узгодження національної політики та побудова плану / ecotown.com.ua

Про це повідомив заступник керівника Мінекології з питань євроінтеграції Микола Кузьо під час засідання робочої групи з розробки цього документа.

«Метою стратегії є узгодження національної політики та побудова плану (у сфері поводження з відходами - УНІАН), що дасть змогу спрямувати галузь у відповідність з європейськими принципами», - сказав він.

За словами Кузьо, стратегія охоплює наступні види відходів: тверді побутові, будівельні, небезпечні, промислові, відходи сільського господарства, електричні та великогабаритні відходи.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Едуард Кругляк під час засідання повідомив, що проект стратегії найближчим часом буде доопрацьовуватись з урахуванням думки громадськості, і потім документ буде винесено на затвердження в Кабінет міністрів і Верховну Раду.

«Ми в найкоротші терміни з Мінекології і Міністерством економічного розвитку і торгівлі її опрацюємо для того, щоб цей документ можна було розглядати на рівні уряду і Верховної Ради», - зазначив він.

Читайте такожМісцева влада саботує боротьбу зі стихійними звалищами - Мінекології

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, відомство якого також входить у робочу групу, зазначив, що після прийняття стратегії має бути розроблений рамковий законопроект про поводження з відходами.

Асоційований директор департаменту енергоефективності Європейського банку реконструкції та розвитку, який брав участь у розробці стратегії, Сергій Масліченко сказав, що документ складається з наступних елементів: запобігання збільшенню відходів, повторне використання відходів, переробка, спалення і в останню чергу - вивезення відходів на звалища.

Як повідомляв УНІАН, 1 червня 2016 року Кабінет міністрів доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також Міністерству екології та природних ресурсів провести перевірку й інвентаризацію сміттєзвалищ побутових відходів, а також розробити ефективну систему поводження з ними. Інвентаризація звалищ була необхідна, оскільки органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування не володіють відповідною інформацією.

Наступним важливим етапом державної політики повинна була стати розробка Національної стратегії поводження з відходами і плану з реалізації цієї стратегії, які мають бути підготовлені до кінця цього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter