этот материал доступен на русском

"Укрлендфармінг": потрібно вкладати кошти в проекти разом з ОТГ

12:08, 23 серпня 2019
Агро
156 0

Великі агровиробники співпрацюють з ОТГ в питаннях розвитку інфраструктури та по соціальним проектам. В одному з найбільших в Україні за розмірами земельного банку, агрохолдингу «Укрлендфармінг» бізнесмена Олега Бахматюка, таку співпрацю вважають правильною: питання розвитку конкретних територій підприємства на місцях вирішують спільно з ОТГ або сільськими радами.

Агрохолдинги піклуються про соціальні потреби тих територій, на яких розташовані їхні виробництва. В Україні лише 17% земель не задіяно в сільському господарстві - тобто на 83% території країни агровиробники зобов'язані вибудовувати вигідну обом сторонам взаємодію з власниками землі, пише «Деловая столица». Незалежно від конкретики взаємин з місцевими органами влади в аграрного бізнесу завжди є вибір: працювати з керівництвом ОТГ або робити акцент на адресну допомогу населенню.

"За кожен гектар орендованої землі наш агрохолдинг виділяє на потреби сільрад і ОТГ соціальний внесок. Цільове призначення отриманих коштів в основному визначається на сесії сільради. Зазвичай у нас є своє бачення розвитку території, і ми спільно з главою ОТГ або села визначаємо пріоритети з кола нагальних питань. В результаті зусиллями нашого холдингу вирішуються багато проблем сучасних сіл: відновлення доріг, ремонти приміщень освітніх і медичних установ, водопроводів, а також організація культурного досугу - святкування державних і релігійних свят, днів села, проведення спортивних змагань для місцевих жителів і т. д. На жаль, люди виїжджають з села. Але ми налаштовані позитивно, тому що дбаємо про жителів сіл», - розповіла начальник відділу земельних ресурсів «Укрлендфармінг» Світлана Щиборщ.

У більшості випадків в агрохолдингів, які створюють робочі місця на селі і наповнюють місцеві бюджети громад, і у місцевої влади налагоджено співпрацю з питань розвитку інфраструктури та вирішення соціальних питань. "Як правило, у нас формується ефективна взаємодія з місцевою владою. Але ось один з небагатьох негативних моментів: за час створення ОТГ були випадки, коли головою об'єднаної громади вибирали нашого прямого конкурента по земельному банку. Які можуть бути стосунки з такими головами? - описали ситуацію в «Укрлендармінг». - Але такі випадки поодинокі, ми всі живемо дружно».

З позитивних прикладів такої співпраці - Лохвицький і Гадяцький райони Полтавської області або Овруцький район Житомирської області, де розташований Поліський кластер «Укрлендфармінг». «У Поліссі новостворена Овруцька ОТГ з нашою допомогою буквально недавно побудувала п'ять автобусних зупинок в населених пунктах, де ми орендуємо землю. Наш агрохолдинг ремонтує дороги у всіх 22 областях, де працює, і в цілому активно підтримує інфраструктуру сіл, піклується про їх благоустрій та соціальну сферу. У багато проектів частково вкладаємо кошти ми, частково - ОТГ. Так і повинно бути ", - вважають в агрохолдингу.

Група компаній «Укрлендфармінг» - найбільший сільськогосподарський холдинг України, що обробляє більше 500 тис. га родючих земель і входить до топ-10 світових холдингів за обсягом земельного банку. Агрохолдинг спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур, насіннєвого матеріалу, виробництві яєць і яєчних продуктів, м'яса і молока. Власником агрохолдингу «Укрлендфармінг» є бізнесмен Олег Бахматюк.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter