Ми пропонуємо ЄС встановити «нормальні» квоти і збільшувати їх до повної відміни - Азаров

14:25, 22 лютого 2011
Агро
0 0

Україна у переговорах з Європейським Союзом щодо створення зони вільної торгівлі пропонує збільшити пропоновані квоти на експорт до країн ЄС сільгосппродукції і надалі щороку збільшувати їх, аж до повного скасування квот.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні повідомив прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

Він наголосив, що розміри квот на сільгосппродукцію, які пропонує ЄС, для України дуже малі. Наприклад, відзначив прем`єр, на свинину пропонується квота 1 тис. тонн, на зерно – 20 тис. тонн.

«Ми маємо знайти компроміс. Ми цей компроміс пропонуємо нашим партнерам. Добре, якщо ви зараз вважаєте квоти чимось обов`язковим і неминучим, хоча від нас домагаєтесь відсутності квот, давайте встановимо їх нормальними, які сприятимуть вільній торгівлі, і встановимо перехідний період. Скажімо, років 10, протягом яких ми взагалі відійдемо від квотного принципу. Щороку будемо цю квоту збільшувати і дійдемо того, коли вона втратить будь-яке значення. Розумна пропозиція? На наш погляд, розумна», - сказав М.АЗАРОВ.

Як повідомляв УНІАН, 10 лютого п.р. прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ заявив, що підготовка і підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом стримується тим, що з боку ЄС висувається вимога про введення квот на українську продукцію. При цьому прем`єр відзначив, що, на його думку, квоти за вільної торгівлі вводити неприпустимо.

Довідка УНІАН. Україна і ЄС у 2007 році розпочали переговори про угоду про асоціацію. На початку 2008 року сторони розпочали переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter