
Україна вже експортувала "зерновим коридором" 21,12 млн тонн агропродукції.
Як свідчать дані ООН, в розрізі вантажів кукурудза займає 47% від загального обсягу, пшениця - 29%, соняшникова олія і шрот - по 5%, інша Сільгосппродукція - 14%.
Разом з тим найбільшим імпортером українського продовольства є Китай (4,2 млн тонн). Також значні обсяги імпорту припадають на Іспанію (3,8 млн), Туреччину (2,4 млн), Нідерланди (1,2 млн) і Єгипет (724,7 тис.тонн).
Експорт зерна під час війни
22 липня 2022 року Україна та Росія за посередництва Туреччини підписали окремі угоди з ООН про відновлення після початку повномасштабної війни експорту української аграрної продукції по Чорному морю.
1 серпня з Одеси вийшло перше з 24 лютого судно з українським продовольством.
17 листопада стало відомо про продовження "зернової ініціативи" ще на 120 днів. ООН і Туреччина залишилися гарантами виконання цієї ініціативи.
26 листопада 2022 року розпочалася реалізація нової міжнародної ініціативи Grain from Ukraine, в рамках якої українське продовольство експортуватимуть до країн Африки та Азії.
Україна планує відправити з портів 60 суден до країн, які найбільше страждають від продовольчої кризи і потребують термінової допомоги.
У січні 2023 року саботаж РФ призвів до значного скорочення експорту зерна з України.
26 січня в Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили, що добова кількість виходів завантажених суден по "зерновому коридору" з українських портів впала до антирекордного показника.