этот материал доступен на русском

Експерт розповів, як уникнути відключення водоканалів і теплокомуненерго

20:39, 19 березня 2019
Енергетика
286 0
Володимир Омельченко зазначив вихід із ситуації з відключенням водоканалів і теплокомуненерго / фото УНІАН

Держава має оперативно вирішити проблему з можливим відключенням електроенергії шахтам, водоканалам та теплокомуненерго. Можливий варіант – зобов’язати Укрінтеренерго стати постачальником для проблемних підприємств.

Про це заявив директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко.

"Держава має знайти кошти в особі міністерств, відомств, місцевої влади, Кабміну, а ПОН, Укрінтеренерго, у свою чергу, за нерегульованим тарифом, не по завищеним цінам, а по звичайній ціні має продавати електроенергію цим соціально значущим об'єктам", - прокоментував Омельченко.

За словами експерта, це цілком можливо, оскільки Укрінтеренерго є державною компанією та має ліцензією на поставку електроенергії за нерегульованим тарифом –   тобто може заключити нові договори як звичайний постачальник. У протилежному випадку відключення водоканалів, шахт, або теплокомуненерго може призвести "до непередбачуваних соціально-економічних наслідків". 

Омельченко вказав, що зараз є близько 1300 підприємств з поганою платіжною дисципліною, лише 40% з них розрахувалися за два місяці з початку року.

"На жаль, по закону вони з 1 квітня мають бути відімкнуті від поставок електричної енергії. Тому уряд має терміново вже 27 березня на своєму засіданні вирішити питання щодо знайдення коштів і щодо зобов'язання того ж ПОН, постачальника останньої надії, оголосити тендер на продаж електричної енергії за звичайними цінами", — резюмував експерт.

Нагадаємо, термін постачання електроенергії від держпідприємства "Укрінтеренерго" ("постачальника останньої надії") добігає кінця 31 березня 2019 року для споживачів, які приєдналися до договору про постачання електроенергії 1 січня 2019 року. В Україні таких, як повідомляє "Укрінтеренерго", налічується понад 1300 споживачів. Чимало з них мають проблеми з рахунками, від загальної кількості цих споживачів за електроенергію розрахувалися близько 40%. Найбільшими боржниками є промислові  та державні підприємства, держшахти та теплокомуненерго.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter