этот материал доступен на русском

Рада дала "зелене світло" закону, який забезпечить конкурентні умови альтернативній енергетиці

14:17, 14 травня 2019
Енергетика
716 0
Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада розблокувала можливість підписання закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії (№8449-д).

Читайте такожВведення в експлуатацію потужностей відновлюваної енергетики в Україні зросло у 4,5 рази

Як передає кореспондент УНІАН, за проект постанови про скасування рішення ВР від 25 квітня про прийняття в цілому закону про зміни до деяких законів щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел авторства депутата від "Самопомочі" Вікторії Войціцької проголосували лише 77 народних депутатів із 336, зареєстрованих у сесійній залі.

За подібний проект постанови, поданий депутатом від "Блоку Петра Порошенка" Аркадієм Корнацьким, проголосували лише 76 народних депутатів із 338, зареєстрованих у сесійній залі.

Крім того, такий самий проект постанови, зареєстрований позафракційним депутатом Юрієм Левченком, підтримали 80 депутатів із 338, зареєстрованих у сесійній залі.

Таким чином, голова парламенту може підписати цей закон та передати на підпис президенту.

Ілюстрація REUTERS

Як повідомляв УНІАН, 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачено перехід від "зеленого" тарифу до механізму аукціонів для нових об'єктів відновлюваної енергетики з 2020 року.

Проект закону розроблено з метою створення конкурентних умов для надання підтримки проектам будівництва об'єктів відновлюваної енергетики.

Законопроектом внесено зміни до низки законів: "Про альтернативні джерела енергії", "Про ринок електричної енергії", "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", "Про регулювання містобудівельної діяльності".

Як повідомляється в пояснювальній записці, необхідність ухвалення документа обумовлена високим ціновим навантаженням на оптовий ринок електроенергії. Обсяг виробленої "зеленої" енергії наприкінці 2017 року становив 1,5%, тоді як цінове навантаження на оптовий ринок електроенергії становило 7,5%, а до кінця 2018 року вже 8,2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter