этот материал доступен на русском

У "Нафтогазі" запевнили, що офіційно не отримували пропозицій щодо мирової угоди від "Газпрому"

00:25, 14 червня 2019
Енергетика
407 0
Ілюстрація / REUTERS

Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко. Перед цим міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що "Газпром" готовий розглянути питання про підписання мирової угоди.

"Нафтогаз" наразі не отримував жодних таких пропозицій. Якщо отримаємо, ми їх уважно розглянемо. Зокрема, ми можемо розглянути, у якій формі "Газпром" виконає рішення попереднього арбітражу щодо компенсації "Нафтогазу" збитків від невиконання "Газпромом" своїх зобов’язань за транзитним контрактом у 2009-2017 роках. Нагадаю, за цим рішенням "Газпром" нам винен вже більше 2,8 мільярда доларів", - зазначив Вітренко.

Він назвав ще одну умову розгляду мирової угоди.

"Також ми можемо розглянути пропозиції щодо нового транзитного контракту за європейськими правилами, у якому в тариф додатково до повного покриття витрат з 2020 року буде закладена компенсація за невиконання "Газпромом" своїх контрактних зобов’язань у 2018-2019 роках. Оскільки ця компенсація є предметом наших вимог у новому арбітражі, то у разі врегулювання цього питання, ми не будемо цього вимагати в арбітражі. При цьому зауважу, що новий арбітраж почали не ми, а "Газпром", з вимогами фактично протилежними рішенню попередніх арбітражів за нашими контрактами на поставку та транзит газу", - сказав Вітренко.

Читайте такожВідновити постачання та знизити ціну: Росія запропонувала Україні "мирову" щодо газу

Він звернув увагу на те, що "Газпром" хоче продовжити поточний транзитний контракт, в якому відсутні зобов'язання російської компанії за обсягами транзиту, всупереч рішенню арбітражу.

"Щойно "Газпром" добудує "Північний потік-2" і "Турецький потік" (газопроводи до Європи в обхід України), він припинить транзит через Україну, і ми за цим контрактом не будемо отримувати гроші", - зазначив Вітренко про небезпеку такого варіанту.

У Москві заявили, що майбутні тристоронні переговори (України, Росії та Єврокомісії) можуть відбутися не раніше вересня - після парламентських виборів та формування уряду в Україні. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter