этот материал доступен на русском

Вітренко дав перший коментар щодо перемовин у Парижі про транзит газу (відео)

23:21, 09 грудня 2019
Енергетика
4966 0
Вітренко прокоментував перемовини / фото УНІАН

Про це заявив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, передає «Громадське».

"На рівні господарюючих суб’єктів ми домовилися продовжувати домовлятися" – заявив Вітренко.

При цьому він зазначив, що більш предметно про це буде сказано на прес-конференції за результатами саміту.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці лютого 2018 року «Газпром» програв судову тяжбу з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражі щодо транзитного контракту, за рішенням якого російська компанія повинна виплатити українській стороні 4,6 млрд дол.

З урахуванням рішення арбітражу за контрактом на поставки газу остаточна сума розрахунків між компаніями становить 2,6 млрд дол. на користь «Нафтогазу» (3 млрд дол., включаючи відсотки).

НАК "Нафтогаз України" подав новий арбітражний позов до «Газпрому» з вимогою переглянути транзитний тариф, за яким Україна недоотримала 11,8 млрд дол. Рішення очікується в 2021 році.

6 грудня виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко повідомив, що на чергових переговорах з представниками «Газпрому» українська сторона заявила про готовність отримувати газ з Росії в рахунок погашення 3 млрд дол. боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Вітренко також повідомив, що Україна готова відкликати свій новий позов в арбітраж, якщо з «Газпромом» буде укладено довгостроковий контракт на транзит газу через нашу країну після 2020 року.

Довідка УНІАН. Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter