Хмельницька АЕС / фото УНІАН, Андрій Кримський

Блок №3 Хмельницької атомної електростанції готовий на 80%. В умовах тотального дефіциту електроенергії Україна не може собі дозволити не скористатися цією можливістю та не добудувати енергоблок. Про це заявила народний депутат, член комітета з питань енергетики Вікторія Гриб, коментуючи законопроект "Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції" №11146, передає РБК-Україна.

"3-й енергоблок уже буде готовий через 3 роки. Тому що на сьогодні вже на 80% цей проєкт готовий. І не скористатися цією можливістю, мені здається, на сьогодні Україна не може собі дозволити. Тому що нам необхідні додаткові гігавати", - зазначила народний депутат.  

За її словами, по проекту вже зроблено дуже багато, є всі розрахунки і плани, працюють кваліфіковані кадри з Запорізької АЕС. "Ми можемо залучити 1,1 гігават (від добудови енергоблоку) за 3 роки, нам потрібно просто скористатися цією можливістюхоча би для того, що ми маємо сьогодні ці професійні кадри". 

Відео дня

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на засіданні 17 червня схвалив урядовий проєкт закону про завершення будівництва енергоблоків № 3 та № 4 на Хмельницькій атомній електростанції. 

Після цього рішення проєкт закону № 11146 надійде на розгляд до сесійної зали. Ухвалення законопроєкту дозволить Україні розпочати роботи з добудови енергоблоків, збільшити потужність атомної генерації на 2200 МВт і відповідно виробництво найдешевшого виду електроенергії. 

Очільник Міненерго додав, що з моменту ухвалення Парламентом відповідного законопроєкту та підписання Президентом енергоблок № 3 може бути підключено до електромережі за 2,5-3 роки, адже його ступінь готовності становить до 80%. Щодо енергоблока № 4, за попередніми планами, його може бути добудовано і підключено до електромережі за 4 роки. Будівельні роботи на добудові обох реакторів будуть виконуватись паралельно. 

Як повідомлялося, рішення про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС спільно з західними партнерами раніше підтримав Кабінет міністрів України. Цей проєкт відповідає затвердженій Україною Енергетичній стратегії, а також позиції РНБОУ та президента України.