Фото / segodnya.ua

ТОВ «ЄГАЗ» оскаржує у судовому порядку окремі норми Постанови НКРЕКП №3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «Оператор ГТС України» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020 – 2024 роки», які, згідно із заявою товариства, були прийняті непрозоро і без публічного обговорення.

Зокрема, позов ТОВ «ЄГАЗ» стосується непрозорого і непублічного встановлення коефіцієнтів для точок входу в газотранспортну систему, йдеться у заяві товариства.

«Позов ТОВ «ЄГАЗ» жодним чином не впливає на зовнішньоекономічний контракт між НАК «Нафтогаз України» і РАО «Газпром» на транзит природного газу. Під час обговорення проекту змін до згадуваної постанови додаткових коефіцієнтів для точок входу в газотранспортну систему взагалі не передбачалось, а на відкритих слуханнях дане питання не піднімалось. Коефіцієнти були встановлені за пропозицією ТОВ «Оператор ГТС України» безпосередньо на засіданні НКРЕКП з порушенням процедури», - йдеться у заяві.

Крім того, згідно із заявою, НКРЕКП не оприлюднювало жодного економічного обґрунтування необхідності встановлення цих коефіцієнтів і відповідних розрахунків, та документів, що підтверджували б економічну обґрунтованість цих коефіцієнтів.

«Встановлення коефіцієнтів у такий непрозорий і непублічний спосіб є дискримінуючим по відношенню до замовників послуг транспортування – імпортерів природного газу, – оскільки тариф на точках входу в ГТС на міждержавних з’єднаннях був збільшений майже удвічі, в той час як для замовників послуг транспортування – видобувних компаній – тариф на точці входу в ГТС залишений без змін і до нього не нараховуються додаткові коефіцієнти», - йдеться у заяві.

Товариство вважає, що «зазначене рішення регулятора, прийняте у непрозорий і непублічний спосіб, обмежує конкуренцію на ринку природного газу і призведе до збільшення вартості природного газу для кінцевих споживачів».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram