Збільшення тарифу на транспортування газу спричинить зменшення газовидобутку в Україні, - Федерація роботодавців ПЕК

У разі збільшення тарифу на транспортування природного газу в Україні може зменшитися газовидобуток. Про це йдеться в листі Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України (ФРПЕКУ). 

В ньому ФРПЕКУ звернулася до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та звернула увагу на декілька критично важливих аспектів щодо перегляду тарифу на транспортування газу. 

Зокрема, у Федерації підкреслили, що збільшення тарифу матиме негативний вплив на газовидобувну галузь та економіку України. 

Відео дня

"Збільшення тарифу в 4,5 рази у гривневому еквіваленті призведе до скорочення обігових коштів газовидобувних компаній та зменшення інвестицій у розробку нових родовищ. А також до зниження обсягів видобутку природного газу, особливо на виснажених родовищах, що загрожує зростанням залежності від імпорту газу", - вказується в листі. 

Зазначається, що додаткові витрати галузі внаслідок підвищення тарифу оцінюються в 7 млрд грн, що стане суттєвим навантаженням на, більшою мірою, державну компанію "Укргазвидобування" та приватних видобувників. 

Через це ФРПЕКУ звернулася до НКРЕКП з проханням залишити розмір тарифу на транспортування газу на поточному рівні. 

Раніше повідомлялося, що через збільшення тарифу на транспортування газу Україна може втратити металургійну промисловість, а в галузі розпочнуться масові скорочення.