этот материал доступен на русском

Міністр фінансів: Україна наздожене Польщу через 50 років

12:16, 17 лютого 2019
Фінанси
4048 1
Українська економіка стабільно зростає – міністр фінансів / фото УНИАН

Читайте такожПорошенко і Гройсман міряються ВВП: президент побачив більше зростання економіки, ніж прем'єр

Про це заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова в ефірі Радіо Свобода.

За її словами, до 2014 року економіка України була «хворою», а потім зазнала впливу російської агресії, тому головним завданням уряду було стабілізувати її.

«Це було зроблено. Зараз вже 12 кварталів поспіль економіка України зростає. Якщо подивитися на результат, якого ми досягли за попередні 4 роки, звичайно, він незвичайний, якщо можна так сказати. І мало хто вірив насправді, що нам вдасться так швидко стабілізувати економіку і повернутися вже, можна сказати, до стабільного зростання. Інфляція – менше 10%. Золотовалютні резерви на сьогодні – найвищі за останніх 5 років. Якщо говорити про ситуацію макроекономічну, то вона є досить стабільною на сьогоднішній день», – розповіла Маркарова.

За словами міністра фінансів, якщо українська економіка розвиватиметься теперішніми темпами, то наздожене Польщу через 50 років.

«І якщо Україна збереже статус-кво такий, як зараз, то для того, щоб наздогнати Польщу, таку, як вона є сьогодні, треба 50 років. Це, звичайно, для нас задовгий термін. І ми точно плануємо і маємо рецепти, як зробити, щоб наздогнати швидше», – зазначила міністр.

Раніше Європейський банк реконструкції та розвитку вказав у щорічному аналізі, що економіка України відроджується і зростає, але автори також наголосили, що започатковані позитивні реформи ще не доведені до результату. ЄБРР підкреслює позитивність, але «скромність» показників зростання української економіки, що становило минулого року 2,5%, а 2018 року, ймовірно, сягне 3,5%.

Фахівці банку вважають, що Україні, попри позитивні тенденції, і надалі необхідна фінансова підтримка зовнішніх донорів і, зокрема, Міжнародного валютного фонду для макроекономічної стабільності.

Як повідомляв УНІАН, за даними Державної служби статистики, зростання реального валового внутрішнього продукту України у четвертому кварталі 2018 року в річному вираженні - до четвертого кварталу 2017 року - прискорилося до 3,4% з 2,8% в аналогічному вимірі кварталом раніше.

Дані Держстату в цілому за 2018 рік наразі не оприлюднено. За оцінками Національного банку, цей показник становив 3,3%, за оцінками Мінекономрозвитку - 3,2%.

Президент Петро Порошенко в ході своїх виступів озвучує дані про зростання реального ВВП України у 2018 році на 3,4%.

Кабінет міністрів прогнозує в 2019 році зростання ВВП України на 3%, Національний банк - на 2,5%, Міжнародний валютний фонд - на 2,7%, Світовий банк - на 2,9%.

Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, у 2019 році зростання економіки України сповільниться до 2,8%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter