этот материал доступен на русском

Бізнес запропонував своє бачення концепції держави в смартфоні

17:21, 04 липня 2019
Фінанси
797 0
Ілюстрація REUTERS

Бізнес-спільнота підтримує концепцію нової команди президента України, що передбачає створення держави в смартфоні, проте цей процес необхідно розділити на дві складові: електронні послуги, в тому числі видача документів і довідок, та реєстри/відкриті дані.

Читайте такожВласник Viber готовий допомогти Україні створити "державу в смартфоні" (відео)

Про це повідомили в прес-службі Європейської Бізнес Асоціації.

У повідомленні наголошується, що 125 держпослуг вже надається в електронному вигляді, проте більшість з них не працює на 100% в онлайн-режимі, а система ідентифікації залишається незручною для українців.

«Водночас, вже зараз в електронний формат варто перевести 13 послуг і 16 реєстрів. Хоча, безумовно, їхня кількість значно більша і надалі бізнес сподівається, що все ж більшість послуг, що надаються державою, буде диджиталізовано», - сказано в повідомленні.

Також бізнес сподівається, що документообіг в органах влади буде переведений в електронну форму, що надасть можливість онлайн відстежувати будь-яке звернення.

Зокрема, в контексті електронізації послуг бізнес пропонує реалізувати ініціативу BankID, що дозволить українцям відкрити банківський рахунок зі свого смартфона без обов'язкової фізичної присутності клієнта для ідентифікації; запровадити безготівкові платежі за адмінпослуги по всій Україні; створити електронний кабінет митниці (за аналогією з податковим); зробити онлайн подачу документів в «єдине вікно» без участі митного брокера та митної декларації без спеціальної платної програми; зробити можливим онлайн-замовлення марок акцизного податку в Кабінеті платника податків; запровадити видачу електронних рецептів для лікування тварин, що дозволить підвищити якість і безпека тваринницької продукції; надати можливість видачі споживачам гарантійних талонів на побутову техніку та електроніку в електронному вигляді, за прикладом деяких країн ЄС або США.

Крім того, бізнес вважає за необхідне запровадити програму «Купуй безпечне», що допоможе визначити, чи ввозили товар в Україну офіційно, і поскаржитися на недобросовісного підприємця у разі порушень у цій сфері; виконувати вимоги Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй для приєднання до системи електронного обігу фітосанітарних сертифікатів в Україні.

У свою чергу, в контексті перетворення реєстрів, на думку бізнесу, необхідно відкрити доступ до обліку (реєстру) виданих дозволів на міжнародні автоперевезення вантажів; перевести в електронний реєстр інформацію щодо дозволів на гуртову торгівлю алкогольними напоями та інформацію про ліцензії виробників та імпортерів алкогольних напоїв; відкрити реєстр обсягів зерна на елеваторах і перевести обіг складських документів в електронну форму.

Також бізнес наполягає на необхідності створення реєстру харчових добавок, харчових ферментів, ароматизаторів та впровадження електронної системи фармакологічного нагляду для аналізу побічних реакцій під час використання ветеринарних лікарських засобів.

Крім того, ЄБА вважає важливим створити електронний реєстр підприємств, які мають потужності для утилізації конфіскованої контрафактної продукції; реєстр лісорубних квитків та загальнодержавну систему електронного обліку деревини, обов'язкову для ведення всіма постійними лісокористувачами; повноцінно запровадити електронний реєстр листків непрацездатності, який дозволить якісно боротися з фіктивними лікарняними; створити єдину базу даних медичних виробів на ринку України; надати офіційний статус і запустити реєстр клінічних досліджень лікарських засобів; створити єдиний офіційний реєстр лікувально-профілактичних установ та фізичних осіб підприємців, які мають ліцензію на медичну діяльність, інформацію про акредитацію; створити реєстри пацієнтів.

Зі свого боку, Європейська Бізнес Асоціація готова надавати пропозиції та коментарі щодо їх розробки, адже процес оптимізації та диджиталізації послуг - один з аспектів, який буде сприяти розвитку бізнес-середовища та залученню інвестицій в країну.

Як повідомляв УНІАН, проект концепції президента України Володимира Зеленського «Держава в смартфоні» передбачає, що через 5 років понад 90% всіх державних послуг будуть переведені в онлайн.

За даними Державного агентства з питань е-уряду України, в Україні вже до кінця цього року, за підтримки міжнародних партнерів, можуть стати реальними 70 нових електронних послуг, зручний портал е-послуг і мобільний додаток, доступне MobileID і запуск SmartID.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter