этот материал доступен на русском

Скільки заробляємо: зарплата в доларах в Україні нижча, ніж у половині країн СНД (інфографіка)

16:23, 12 вересня 2019
Фінанси
1252 0
Ілюстрація REUTERS

Середня зарплата в Україні перевищила докризовий липневий показник і наблизилася до історично рекордної позначки, яка була в грудні 2013 року, проте, як і раніше, залишається нижчою, ніж у половині країн СНД.

Читайте такожЗарплатні борги в Україні скоротилися до 2,7 мільярда гривень

Про це йдеться в публікації ЕП.

"Зі зміцненням гривні до долара в 2019 році липнева середня зарплата в Україні стала найбільшою в історії для цього місяця в доларовому еквіваленті", - йдеться у публікації.

Водночас українська середня зарплата в номінальному доларовому вираженні залишається нижчою, ніж у половині країн СНД.

"У рейтингу країн СНД попереду України — РФ, Білорусь, Казахстан і Молдова. Українська середня нарахована зарплата вища, ніж у всіх інших середньоазіатських і південнокавказьких країнах, крім Грузії, але вона вже не в СНД", - зазначає автор публікації.

false

Зазначимо, що доларовий розмір зарплати — один з показників рівня економічного розвитку країни. Він є не тільки об'єктом порівнянь та складання рейтингів, але й має значення для визначення купівельної спроможності населення і, що важливо для України, для аналізу потоків трудової міграції.

Нагадаємо, в липні 2019 року реальна зарплата зросла на 9,5% порівняно з липнем 2018 року.

У червні 2019 року реальна заробітна плата в Україні зросла на 8,1% порівняно з червнем 2018 року.

За підсумками квітня в Україні серед 5 топових галузей лідером за розміром зарплат стала сфера інформації та телекомунікацій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter