этот материал доступен на русском

Українці заповнюватимуть декларацію про доходи за новою формою: деталі

17:35, 10 жовтня 2019
Фінанси
1716 0
Нова форма податкової декларації доповнена новим критерієм / фото УНІАН

Читайте такожВеликий бізнес у першому півріччі задекларував 2,7 трильйона гривень доходів

Про це повідомили в прес-службі Державної податкової служби України (ДПС) з посиланням на відповідний наказ Міністерства фінансів України № 177 від 25 квітня 2019 року.

Згідно з повідомленням, нова форма податкової декларації на відміну від діючої доповнена новим критерієм в категорії платника, а саме особою, яка заявляє право на податкову знижку, що застосовується для громадян, що декларують право на отримання такої знижки.

Крім того, розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов'язання при використанні права на податкову знижку, виділений в додаток Ф3.

Також у розділі про доходи, які включаються в загальний оподатковуваний дохід, додатково виділено нарахований дохід у формі винагород та інших виплат згідно з умовами цивільно - правового характеру, а також дохід, отриманий від фізичної особи - орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи - орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок та паїв, виділених або не виділених в натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінному від податкової адреси орендодавця.

У прес-службі нагадали, що з 1 січня 2019 року сплата податку на доходи фізичних осіб з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) вищезазначених об'єктів, виділених або не виділених в натурі (на місцевості), здійснюється за місцезнаходженням таких земельних ділянок, у зв'язку з чим у новій формі декларації передбачено деякі зміни в порядку розрахунку податкових зобов'язань з податку.

«Водночас, податкові зобов'язання щодо військового збору з доходів, отриманих від фізичної особи - орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи - орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв) визначаються в податковій декларації. При цьому сплата таких зобов'язань по військовому збору здійснюється за податковою адресою», - підкреслили в прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, українці за результатами деклараційної кампанії 2019 року задекларували 94,37 млрд грн отриманих доходів за 2018 рік, що на 39,9% більше, ніж за підсумками минулого кампанії.

Право на отримання податкової знижки за результатами деклараційної кампанії-2019 року задекларували майже 114 тис. українців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter