Державна податкова служба України обіцяє не штрафувати платників єдиного податку за несвоєчасну зміну коду Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД) та повідомляє, що свідоцтва платника єдиного податку, видані в 2012 році із зазначенням кодів КВЕД зразка 2005 року, вважаються дійсними.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Державної податкової служби.

Як сказано в повідомленні, платникам податків не обов'язково терміново вносити зміни до своїх документів у зв'язку із скасуванням КВЕД-2005. Водночас, якщо платник податку реєструється вперше або змінює вид своєї діяльності, у цьому разі йому необхідно користуватися виключно класифікатором - 2010.

Відео дня

У ДПСУ нагадали, що КВЕД-2010 набув чинності з 1 січня 2012 року. Водночас впровадження класифікатора відбувається поступово в зв'язку з тим, що він використовується для аналізу статистичної, фінансової, податкової та іншої інформації.

Як повідомляв УНІАН, з 1 січня 2013 року набуває чинності новий класифікатор видів економічної діяльності. З нового року старий класифікатор діяти не буде. У цьому зв'язку Держподатслужба в Києві запропонувала платникам податків заздалегідь звернутися за місцем реєстрації у відділи держреєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців, що діють при райдержадміністраціях.

Довідка УНІАН. Національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікатор видів економічної діяльності» затверджений наказом Держспоживстандарту від 11 жовтня 2010 р. № 457 (із змінами і доповненнями від 29 листопада 2010 р. № 530). У відповідність з цим наказом старий КВЕД діє до 1 січня 2013 року, після чого всі суб'єкти підприємництва зобов'язані замінити їх на новий. Водночас, як повідомляв у січні 2012 року глава Державної податкової служби О.Клименко, держреєстрація новостворених юридичних та фізичних осіб-підприємців проводитиметься вже за новими кодами.

Читайте також:

Уряд затвердив Порядок проведення невиїзних документальних перевірок