Названо ціну на малину в Україні / фото УНІАН

На поточному тижні в Україні стартував сезон масової реалізації малини з місцевих господарств.

Про це повідомили аналітики платформи EastFruit.

"Перші партії даної ягоди з південних регіонів з'явилися на ринку більше тижня тому, проте ціни на них були занадто високими. На сьогоднішній день до збирання малини приступили господарства практично в усіх регіонах країни, що дозволило збільшити пропозицію даної ягоди на ринку і дещо знизити відпускні ціни в даному сегменті", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на сьогодні оптова ціна на малину коливається в межах від 50 до 70 грн/кг, що в середньому в 1,6 раза нижче, ніж на перші оптові партії малини рік тому.

Таку цінову різницю аналітики ринку пояснюють досить раннім початком сезону малини, а також сприятливими погодними умовами поточної весни. Ще одним фактором низьких цін, за словами експертів, в поточному сезоні стала проблема з експортом ягоди через блокаду морських портів. Але, при цьому оптові і роздрібні ціни на малину можуть відрізнятися вдвічі.

"Така ситуація, в першу чергу, склалася через окупацію Херсонської області, виробники якої на даний момент не можуть поставляти свою продукцію на решту території України. Також важливу роль в різниці оптових і роздрібних цін зіграло стрімке подорожчання палива, а також внаслідок значного збільшення витрат на логістику", - зазначили експерти.

Раніше член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин повідомив, що в Україні цього року вартість споживчого кошика зросте приблизно на 30%.

Вас також можуть зацікавити новини: