Ілюстрація / REUTERS

В ООН оцінили потенційні соціально-економічні наслідки пандемії коронавірусу. Світовий банк попередив, що в цьому році ситуація може призвести до крайньої бідності від 40 до 60 млн осіб, причому Африка на південь від Сахари постраждає найбільше, за нею слідують Південна Азія, а Міжнародна організація праці очікує, що еквівалент втрачених робочих місць складе 195 млн.

Читайте такожСвітова криза через COVID-19 є найтяжчою з часів Другої світової – генсек ООН

Світова продовольча програма прогнозує, що 135 млн людей відчувають голод, ще 130 млн людей перебувають на межі голоду, передає kommersant.

В ООН забезпечують стратегію термінових соціально-економічних заходів реагування, засновану на п'яти найважливіших елементах:

  • захист служб і систем охорони здоров'я;
  • соціальний захист і основні послуги;
  • захист робочих місць і малих і середніх підприємств, а також найбільш вразливих виробничих суб'єктів;
  • макроекономічні заходи та багатостороннє співробітництво;
  • соціальна згуртованість та стійкість співтовариства.

ООН зібрала $697 млн з $2 млрд, які потрібні для надання гуманітарної допомоги країнам через пандемію коронавірусу, повідомив офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррік. План зі збору коштів анонсував 25 березня генсек ООН Антоніу Гутерріш. Він сказав, що гроші підуть найбіднішим країнам світу, постраждалим через поширення вірусу.

В ООН прогнозували, що COVID-19, швидше за все, забере життя не менше 300 тис. жителів африканського континенту. Згідно з дослідженням Економічної комісії ООН, тільки Африка потребує екстреного фінансування в розмірі $100 млрд.

Як повідомляв УНІАН, ООН виділить Україні $140 млн для боротьби з коронавірусом.