У 2020 році на компенсацію передбачено 20 млн грн / фото УНІАН Володимир Гонтар

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій просить виділити 25 млн грн з державного бюджету для забезпечення внутрішньо переміщених осіб тимчасовим житлом у 2021 році.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомила начальник управління соціально-гуманітарної політики та внутрішньо переміщених осіб Мінреінтеграції Ірина Калупаха.

Читайте такожДержбюджет-2021 передбачає 104 мільярди гривень на пільги та субсидії

Вона розповіла, що, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Україна входить до десятки країн світу з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб.

"Ми бачимо, що в нових місцях проживання ВПО важко знайти роботу і житло. Особливо важко знайти роботу жінкам, які мають дітей, які потребують місця в дошкільних навчальних закладах. Тобто проблема працевлаштування стоїть дуже гостро. У тому числі і тому, що багато ВПО працювали на підприємствах в гірничодобувній промисловості в Донецькій і Луганській областях, і на решті території України ми не можемо забезпечити такими ж місцями працевлаштування", - зазначила Калупаха.

За її словами, в той же час позитивним є те, що кількість внутрішніх переселенців, які проживають на одному і тому ж місці протягом останніх трьох років і вважають себе інтегрованими в нову громаду, щорічно зростає.

Спеціальні програми

Представниця Мінреінтеграції також розповіла, що в Україні запроваджено низку програм, спрямованих на забезпечення внутрішніх переселенців житлом.

"Однією з цих програм, якою безпосередньо займається Мінреінтеграції, є субвенція місцевим громадам на придбання тимчасового житла для ВПО. З початку реалізації цієї програми в 2017 році і по 2019 рік тимчасовим житлом забезпечено понад 800 ВПО, в 2020 році ми плануємо забезпечити ще 260", - розповіла вона.

Калупаха також додала, що цього року на цю програму з державного бюджету було виділено 20 млн грн. "На 2021 рік у проекті закону про держбюджет ми заклали 25 млн грн. Ми сподіваємося, що таку пропозицію підтримають уряд і Верховна Рада і ми зможемо стати ще на крок ближче до вирішення житлової проблеми ВПО", - підкреслила вона.

"На 2021 рік у проекті закону про держбюджет ми заклали 25 млн грн. Ми сподіваємося, що таку пропозицію підтримають уряд і Верховна Рада і ми зможемо стати ще на крок ближче до вирішення житлової проблеми ВПО", - сказала Калупаха

Компенсація за зруйноване житло

За словами Калупахи, цього року урядом була вперше передбачена компенсація особам, житло яких було зруйновано в результаті агресії Росії на Донбасі. "Зараз ми готуємо всі супровідні документи, які дозволять нам реалізовувати цю програму, і будемо переходити до її реалізації. У 2020 році на цю програму передбачено 20 млн грн", - уточнила чиновниця.

"Ми готуємо всі супровідні документи, які дозволять нам реалізовувати цю програму, і будемо переходити до її реалізації", - зазначила Калупаха

Особливості держбюджету 2021

  • 14 вересня 2020 року Кабмін затвердив проект держбюджету-2021.
  • Міністерство фінансів підготувало проект державного бюджету на 2021 рік на основі прогнозу економічного і соціального розвитку на 2021-2024 роки, розробленого Міністерством економрозвитку в рамках нового прогнозного циклу і затвердженого на засіданні уряду в липні.
  • Як сказано в оновленому макропрогнозі, у 2021 році зростання валового внутрішнього продукту України складе 4,6%, рівень інфляції в грудні 2021 року складе 7,3% в порівнянні з груднем 2020 року.
  • В середньому, у порівнянні з 2020 роком рівень інфляції у 2021 році прогнозується на рівні 8,1%. Середньомісячна зарплата в Україні у 2021 році повинна скласти 13632 грн. Експорт українських товарів у 2021 році прогнозується на рівні 60,175 млрд дол., при цьому імпорт у 2021 році складе 70,591 млрд дол.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram