этот материал доступен на русском

Закон про новий митний тариф України набув чинності

16:39, 03 липня 2020
Фінанси
1290 0
Закон про новий митний тариф України набув чинності / Фото УНІАН

Відсьогодні набув чинності закон України про новий митний тариф, що передбачає оновлення існуючого тарифу згідно з гармонізованою системою 2017 року.

За інформацією прес-служби Державної митної служби України, закон офіційно опублікований в газеті "Голос України".

Згідно з повідомленням, відтепер українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності приведена у відповідність до сучасної редакції Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації останньої версії 2017 року, тоді як до цього українська митниця працювала на основі версії 2012 року.

Наголошується, що закон забезпечує здійснення митного оформлення товарів в Україну із застосуванням сучасних міжнародних норм митного права в частині класифікації товарів, а сучасна класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності спростить зіставлення даних митної статистики, забезпечить спрощення аналізу товарних потоків на митному кордоні України і прискорить митне оформлення.

Читайте такожПіврічний план надходжень до держбюджету не виконано - Держказначейство

Відповідно до закону, ставки ввізного мита на товари не змінюються, а передбачені тільки зміни, доповнення, уточнення кодів і описових частин окремих товарів, примітки до товарних груп.

Як повідомляв УНІАН, у червні Верховна Рада України прийняла закон про новий Митний тариф України.

Гармонізована система переглядається Всесвітньою митною організацією кожні п'ять років. Згідно з міжнародними зобов'язаннями, Митна служба зобов'язана через п'ять років розробляти та імплементувати нову версію класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter