этот материал доступен на русском

Кабмін підтримав лібералізацію закупівель оборонної продукції за кордоном

15:11, 05 вересня 2018
Промисловість
150 0
Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів України підтримав законопроект про зміну процедури закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за кордоном (по імпорту), який був розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі та є одним з кроків лібералізації торгівлі в оборонній сфері.

Читайте такожУкраїнський ВПК практично позбувся залежності від російських комплектуючих - Порошенко

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

"Законопроект істотно розширює можливості державного замовника, оскільки передбачає три різні моделі при здійсненні імпорту військової продукції, виходячи із специфіки регіону та в залежності від виду військової продукції, яка імпортується, замість однієї моделі, за якою здійснюються оборонні закупівлі сьогодні", - цитує заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юрія Бровченка прес-служба міністерства.

Що стосується конкретних пропозицій, то Мінекономрозвитку пропонує внести зміни в Господарський кодекс України та Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" в частині визначення державних замовників суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, що дає їм право самостійно, тобто без участі посередників, закуповувати продукцію оборонного призначення іноземних виробників.

Законопроект також пропонує внести зміни до законодавства з питань державного оборонного замовлення, щоб надати державному замовнику право уповноважувати суб'єкта господарювання, який належить до сфери його управління (наприклад, військову частину), укладати договори на закупівлю за кордоном і надавати такому суб'єкту відповідні довіреності в установленому законодавством порядку.

"Законопроект розроблений для поліпшення забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань оборонної продукцією іноземного виробництва, а також сприяння розвитку співпраці оборонних підприємств України з зарубіжними партнерами", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці червня президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України по лібералізації зовнішньоекономічної діяльності для вітчизняних компаній оборонно-промислового комплексу. Рішення РНБО дозволяє всім виробникам військової техніки та зброї незалежно від форми власності експортувати власну продукцію без посередництва державних спеціалізованих компаній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter