Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект, який дозволить приватним компаніям вести діяльність у космічній галузі.

Читайте такожРада ухвалила закон про скорочення державного фінансування партій і реформу НАЗК

За ухвалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання космічної діяльності» (№1071) проголосували 308 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Як зазначив голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, законопроект спрямований на те, щоб у вітчизняної космічної галузі було майбутнє, а для цього потрібні вливання приватного капіталу.

«Законопроект про те, щоб дати українському космосу майбутнє, щоб демонополізувати, щоб прибрати ліцензію, щоб прибрати заборони і бюрократичні перепони на шляху розвитку українського космосу», - сказав він.

За словами депутата, після ухвалення законопроекту в першому читанні до комітету надійшло 22 правки, з яких було враховано 17, а решту відхилили.

Під час обговорення законопроекту перед ухваленням у першому читанні заявлялося, що він скасовує держмонополію на заняття діяльністю в космічній галузі, виключає положення про ліцензування такої діяльності, ліквідує норму про дозвіл суб'єктам господарювання на самостійні переговори й інші моменти.

Довідка УНІАН. У першому півріччі 2019 року підприємства космічної галузі України виробили товарної продукції на суму понад 2,08 млрд грн. Майже 80% продукції космічної галузі України йде на експорт, оскільки держава на даний момент не здатна за рахунок бюджету завантажити виробничі можливості вітчизняних підприємств.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram