Ілюстрація REUTERS

Від 170 до 500 тисяч українців можуть залишитися без роботи в результаті кризи, викликаного пандемією коронавірусу.

Читайте такожЕкономіка коронавірусу: як країни світу рятуються від кризи в умовах пандемії

Таку думку висловив екс-міністр економічного розвитку, сільського господарства і торгівлі Тимофій Милованов на своїй Facebook-сторінці.

Відео дня

"Скільки людей залишиться без роботи в результаті кризи? На мою думку, від 170 до 500 тисяч осіб. І це консервативна оцінка", - написав Милованов.

На думку екс-міністра, до втрати роботи під час кризи найвразливіші неформально зайняті працівники, особливо у сферах торгівлі, дрібного ремонту, харчування, готелів і транспорту.

"Найбільш вразливими до втрати роботи під час кризи є неформально зайняті працівники. В Україні це близько 20% від загального числа працівників, або 3,4 мільйона осіб. З них 22-23% працюють у сферах торгівлі, дрібного ремонту, харчування, готелів і транспорту. Тобто приблизно 700 тисяч осіб", - повідомив він.

При оцінці масштабності потенційного безробіття в Україні Милованов акцентував увагу на китайському досвіді.

"Дійсно, в Китаї, за опитуванням рекрутингового агентства Zhaopin.com, 40% робітників працює в нормальних умовах, 25% втратили роботу, 17% не отримують зарплати, а 20% мають затримку із зарплатою. Тому припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників у найбільш уразливих галузях, може бути прийнято обґрунтоване і консервативне. При такому сценарії, це буде від 175 до 350 тисяч осіб", - заявив екс-міністр.

Милованов акцентував, що якщо звільнення будуть відбуватися і в інших сферах з неформально зайнятими працівниками, то показники будуть ще вище - до 500 тисяч безробітних.

Як повідомляв УНІАН, Міжнародна організація праці (МОП) прогнозує, що економічна та трудова криза, викликана пандемією COVID-19, може збільшити глобальне безробіття майже на 25 мільйонів осіб.

Ґрунтуючись на різних сценаріях впливу коронавірусу на зростання світового ВВП, оцінки МОП вказують на зростання глобального безробіття від 5,3 мільйона до 24,7 мільйона осіб від базового рівня до 188 мільйонів у 2019 році.

За оцінками МОП, від 8,8 до 35 мільйонів осіб страждатимуть від бідності у всьому світі.