этот материал доступен на русском

Хакерська атака на Telegram: Дуров знайшов китайський слід

10:55, 13 червня 2019
Зв'язок
225 0
Ілюстрація REUTERS

Є ознаки, що вказують на те, що влада Китаю може бути причетна до організації останньої масштабної DDoS-атаки на месенджер Telegram. Про це в Twitter заявив засновник месенджера Павло Дуров.

Читайте такожДуров тимчасово відмовився від їжі заради поліпшення Telegram

Свої міркування Дуров висловив у відповіді на запитання одного з користувачів, який поцікавився тим, звідки виходила атака, яка 12 червня викликала збої в роботі Telegram по всьому світу. Дуров зазначив, що атака була організована здебільшого з IP-адресів, зареєстрованих у Китаї.

«Історично усі DDoS-атаки такого масштабу, який вказує на участь держави (потужністю 200 — 400 Гбіт/с), збігалися з протестами в Гонконзі (які координуються в Telegram). Цей випадок не став винятком», — написав він.

Неполадки в роботі Telegram відзначаються щонайменше з 11 червня. 12 червня команда месенджера повідомила про DDoS-атаку, через яку можуть виникнути збої у користувачів по всьому світу. Водночас, представники Telegram відзначили, що, незважаючи на атаку, дані користувачів знаходяться в безпеці, пише РБК.

Останні дні в Гонконзі, який є особливим адміністративним районом КНР, проходять масові акції протесту, пов'язані з законопроектом про екстрадицію. За цим законом, влада Гонконгу зможе видавати підозрюваних у злочинах китайській владі. На думку протестувальників, цей закон може позначитися на діяльності правозахисників, які виступають проти Пекіна. 9 червня на ходу в Гонконзі за оцінками поліції вийшли 240 тис. осіб, за даними організаторів — більше мільйона. 12 червня стало відомо, що влада Гонконгу відклала розгляд законопроекту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter