Ілюстрація REUTERS

Британській авіакомпанії British Airways (BA) загрожує штраф у розмірі 183,39 млн фунтів стерлінгів (205 млн євро) через скандал довкола витоку клієнтських даних.

Читайте такожBritish Airways припиняє польоти між Лондоном і Києвом

Це випливає з заяви британського Уповноваженого з питань інформації (ICO), передає «Німецька хвиля».

Штраф у розмірі 1,5 відсотка від річного обігу British Airways за 2017 рік накладається на материнську компанію BA - International Consolidated Airlines Group SA (IAG). Рішення ICO може бути оскаржено.

Штраф на IAG накладається у зв'язку з крадіжкою особистих даних майже 500 тисяч клієнтів BA. Ці дані були вкрадені переважно під час онлайн-бронювання квитків на сайті British Airways: інформація переадресовувалась зі сторінки British Airways на шахрайський сайт, з якого і відбувалося розкрадання логінів, номерів кредитних карт, домашніх адрес та інших приватних даних.

На думку регулятора, витік став можливим через слабкі заходи безпеки, які вжила BA. "Особисті дані людей є саме особистими. Якщо організація не захищає їх від втрати, пошкодження або крадіжки, то це більше, ніж неприємність", - підкреслила голова ICO Елізабет Денхам.

Виконавчий директор British Airways Алекс Круз заявив, що він здивований і розчарований рішенням регулятора. За його словами, авіакомпанія швидко відреагувала на розкрадання приватних даних, і ніяких шахрайських дій у зв'язку з витоком даних виявлено не було. Голова IAG Віллі Волш заявив, що рішення про штраф буде оскаржено.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram