Антон Яценко користується автомобілем, зареєстрованим на його сестру / фото УНІАН, Володимир Гонтар

У Міністерстві внутрішніх справ визнають, що система автофіксації порушень ПДР не може впливати на особи, які мають право використовувати номери прикриття.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на прес-конференції за результатами перших 100 днів роботи автоматичної системи фото і відеофіксації порушень ПДР, відповідаючи на питання журналістів, передає «Українська правда».

У представників МВС запитали, як впливають на нардепів-порушників, які використовують номерні знаки прикриття. Також поцікавилися, чи оплатила штрафи сестра нардепа Антона Яценка, який протягом перших 50 днів роботи системи автофіксації перевищив швидкість 60 разів (автомобіль зареєстрований на сестру).

 "По всім, хто порушує. Всі, хто є в базах даних поліції та МВС, всі отримують інформацію про штрафи. Якщо вони не будуть сплачувати, документи передаватимуться до суду, кошти будуть стягуватися виконавчою службою. Щодо номерів прикриття. Є перелік осіб, які за законом мають право користуватися номерами прикриття. Якщо ця особа має таке право і в неї є номер прикриття, є питання, що така особа не буде отримувати дійсно документи. Думаю, що це потребує додаткового законодавчого регулювання".  

Читайте такожАвтофіксація порушень ПДР в Україні: поліція не може штрафувати власників "євроблях"

Система відеофіксації порушень ПДР: як вона працює

З 1 червня запрацювали перші відеокамери системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Камери встановлені в Києві і на автомагістралях Київської області виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками.

Порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год.

Правоохоронці стверджують, що аварійність на ділянках, де встановлені камери, суттєво знизилася. Зокрема, кількість фактів перевищення швидкості в місцях встановлення камер за 100 днів знизилась ушестеро.

Цього року буде закуплено ще 220 камер автофіксації перевищення швидкості, які встановлять на дорогах державного значення. Впродовж 2021-2013 року планують закупити і встановити по всій Україні ще 400 таких камер.