Сьогодні в Україні проходять чергові президентські вибори. УНІАН слідкує за перебігом виборів у режимі онлайн (трансляція оновлюється):

(Якщо онлайн-трансляція не відображається на телефоні, перейдіть за цим посиланням).

Відповідно до календарного плану виборів, дільниці для голосування відкрились о 8.00 та працюватимуть до 20.00 включно.

Відео дня

Центральна виборча комісія зареєструвала 39 кандидатів у президенти: Ігор Шевченко (самовисуванець), Сергій Каплін (кандидат від Соціал-демократичної партії), Валентин Наливайченко (кандидат від партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість»), Віталій Скоцик (самовисуванець), Анатолій Гриценко (кандидат від партії «Громадянська позиція»), Віталій Купрій (самовисуванець), Геннадій Балашов (кандидат від партії «5.10»), Ольга Богомолець (самовисуванка), Олександр Шевченко (кандидат від партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»), Роман Насіров (самовисуванець), Юрій Бойко (самовисуванець), Олег Ляшко (кандидат від Радикальної партії), Аркадій Корнацький (самовисуванець), Олександр Вілкул (кандидат від партії «Опозиційний блок - Партія миру та розвитку»), Юлія Тимошенко (кандидат від партії «ВО «Батьківщина»), Олександр Мороз (кандидат від партії «Соціалістична партія Олександра Мороза»), Ілля Кива (кандидат від Соціалістичної партії України), Руслан Кошулинський (кандидат від партії «ВО «Свобода»), Олександр Данилюк (самовисуванець), Сергій Тарута (кандидат від партії «Основа»), Володимир Зеленський (кандидат від партії «Слуга народу»), Інна Богословська (самовисуванка), Ігор Смешко (самовисуванець), Микола Габер (самовисуванець), Юрій Дерев'янко (кандидат від партії «Воля»), Роман Безсмертний (самовисуванець), Віктор Бондар (кандидат від партії «Відродження»), Сергій Носенко (самовисуванець), Руслан Ригованов (самовисуванець), Віктор Кривенко (кандидат від партії «Народний рух»), Андрій Новак (кандидат від партії «Патріот»), Василь Журавльов (кандидат від партії «Стабільність»), Юрій Тимошенко (самовисуванець), Петро Порошенко (самовисуванець), Юрій Кармазін (самовисуванець), Юлія Литвиненко (самовисуванка), Олександр Ващенко (самовисуванець), Володимир Петров (самовисуванець) і Олександр Соловйов (кандидат від партії «Розумна сила»).

Читайте такожГолосування на виборах президента України вже стартувало за кордоном

В Україні створено 199 виборчих округів. Орієнтовна кількість виборчих дільниць, за даними сайту ЦВК, становить 29 тис. 888. У закордонному виборчому окрузі працюватиме 101 виборча дільниця. При цьому 31 грудня 2018 року на підставі листа Міністерства закордонних справ України Центрвиборчом ліквідував 5 виборчих дільниць у Росії.

ЦВК зареєструвала 2 тис. 344 спостерігача від іноземних та міжнародних організацій на виборах президента.

До забезпечення публічного порядку в Україні у день виборів буде залучено понад 135 тисяч правоохоронців.

Кампанія з виборів президента України офіційно стартувала 31 грудня 2018 року.

Згідно з календарним планом заходів з підготовки та проведення чергових виборів президента, результати голосування Центрвиборчком має встановити до 10 квітня.

Якщо жоден із кандидатів не набере сьогодні, 31 березня, більше 50% голосів, то 21 квітня має відбутися другий тур виборів, у який вийдуть кандидати, які посіли перші два місця за підсумками першого туру.

В разі проведення другого туру ЦВК має офіційно оголосити результати виборів до 1 травня 2019 року, а інавгурація новообраного президента - відбутися до 31 травня.

Новообраний президент має вступити на пост не пізніше, ніж за 30 днів після оголошення офіційних результатів виборів.