До Верховного суду надійшло два позови щодо оскарження указу президента про розпуск ВР /  УНІАН

Як повідомляється на сайті суду, сьогодні до Верховного суду надійшли дві позовні заяви про визнання протиправним та нечинним указ президента України від 21 травня 2019 року № 303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

Читайте такожУ ЦВК прокоментували оскарження указу Зеленського про розпуск Ради

Обидві заяви подані фізичними особами.

У суді повідомляють, що, відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, суддя протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про наступні процесуальні дії.

Суд інформуватиме про подальші процесуальні кроки у зазначених справах.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня президент України Володимир Зеленський анонсував розпуск Верховної Ради восьмого скликання і проведення дострокових парламентських виборів.

Читайте такожУказ Зеленського про розпуск Ради оскаржили у Верховному суді

21 травня Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень ВР та призначення позачергових виборів на 21 липня.

Сьогодні, 23 травня, указ набув чинності – документ опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур'єр».

Також сьогодні координатор громадянського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк заявив, що очолювана ним організація оскаржила указ президента у Верховному суді.

Крім того, фракція «Народний фронт» ініціює подання до Конституційного суду України щодо визнання неконституційним указу президента про розпуск парламенту.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram