этот материал доступен на русском

Верховний суд визнав законним рішення ЦВК про скасування реєстрації Шарія

21:51, 15 липня 2019
Вибори 2019
375 0
Суд вказав, що позивачі мали можливість і час для підтвердження місцезнаходження Шарія в Україні / facebook.com/anatolijsharij

Верховний суд визнав законним рішення Центральної виборчої комісії щодо скасування реєстрації відеоблогера Анатолія Шарія кандидатом у народні депутати.

На сайті суду зазначається, що таке рішення Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив у результаті перегляду в апеляційному порядку справи за позовом Шарія та політичної партії «Партія Шарія» до Центральної виборчої комісії.

В повідомленні сказано, що позивачі просили визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 3 липня 2019 року № 1446 «Про скасування реєстрації кандидата в народні депутати України Шарія, включеного до виборчого списку «Партії Шарія» у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року».

Суд першої інстанції, приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, виходив з того, що підставою для вирішення питання щодо скасування реєстрації позивача кандидатом у депутати є лист СБУ, в якому була зазначена додаткова інформація щодо останнього місця проживання Шарія, а саме те, що позивач 24 січня 2012 року виїхав за межі України та після цього на територію України не в’їжджав.

Читайте такожЗ'явився свіжий рейтинг політсил: "Голос" випереджає "Європейську солідарність" та "Батьківщину"

Верховний суд погодився з цим рішенням.

Суд зазначив, що згідно з ст. 1 закону «Про громадянство України» від 18 січня 2001 року № 2235-III безперервне проживання на території України – це проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів. Не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України.

Колегія суддів наголосила, що відповідність громадянина встановленим виборчим цензам, у тому числі цензу осілості, є однією з умов його правоздатності щодо участі у виборах та реалізації пасивного виборчого права.

Колегія суддів установила, що позивачі ані ЦВК, ані суду не надали доказів на підтвердження інформації щодо повернення Шарія на територію України після 24 січня 2012 року.

Наявні в ЦВК документи, отримані від Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, Міністерства закордонних справ також не містили відомостей щодо вказаних обставин.

Суд вказав, що позивачі мали можливість та достатньо часу для того, щоб підтвердити місце перебування Шарія на території України шляхом надання доказів або інформації стосовно ведення ним побуту в місці проживання (діяльність, пов’язана із задоволенням власних матеріальних, соціальних та культурних потреб, в тому числі, але не виключно, навіть щодо придбання товарів чи послуг), інших доказів на підтвердження проживання в Україні протягом останніх 5 років.

Як повідомляв УНІАН, 3 липня ЦВК скасувала реєстрацію Шарія кандидатом у народні депутати. «Лист СБУ від 3 липня засвідчує, що Шарій виїхав 24 січня 2012 року з України через пункт пропуску Зернове на територію РФ потягом «Ковель-Москва», після цього до України не повертався. 22 липня 2012 Королівство Нідерландів поінформувало ГПУ про наявність у нього статусу біженця. СБУ вважає, що Шарій не перебував на території України з 24 січня 2012 року. Суди та правоохоронні органи протягом різних періодів отримували від Інтерполу інформацію про перебування Шарія у Нідерландах та Литві», - повідомили в громадянській мережі ОПОРА.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter